fbpx
Naujienos

Portugalų kino žvaigždės „Tabu“ ŠMC kino salėje

Kadras iš filmo „Tabu“  ŠMC archyvas
Kadras iš filmo „Tabu“
ŠMC archyvas

Šią savaitę ŠMC kino salė tarp kitų naujienų kviečia pamatyti ir šiuolaikinio Portugalijos kino žvaigždės, režisieriaus Miguelio Gomeso vaidybinę juostą „Tabu“, kuri daugelio kino kritikų buvo tituluota geriausiu 2012 m. filmu. Praeitais metais filmas pelnė apdovanojimus Tarptautiniame Berlyno kino festivalyje ir Tarptautiniame Las Palmo kino festivalyje. Šio jauno režisieriaus kūryba yra įvertinta pasaulyje – pavyzdžiui, jo filmas „Mūsų mylimas rugpjūtis“ (2008) buvo parodytas daugiau kaip 40-yje tarptautinių festivalių ir pelnė keliolika apdovanojimų.

Pagrindinė vieta filmo „Tabu“ pasakojime atitenka trims išraiškingiems moterų personažams. Tame pačiame Lisabonos daugiabučio aukšte gyvena Aurora – ekscentriška pagyvenusi moteris, nuolat lošianti kazino, jos tarnaitė Santa, kuri įtariama vudu burtų naudojimu, ir kaimynė Pilar, savo aktyvia visuomenine veikla siekianti pagerinti pasaulį. Aurorai mirus, Santa ir Pilar sužino kai ką iš senosios damos praeities – meilės ir nusikaltimo istoriją, įvykusią Afrikoje, Tabu kalno papėdėje.

Ši istorija – lyrinė ir metaforiška, su M. Gomesui būdinga drąsia struktūra, peržengiančia tradicines žanrų ribas ir laužančia kino pasakojimo taisykles. Už meninį novatoriškumą įvertintas filmas žiūrovams žada išskirtinę vaizdinę ir kinematografinę patirtį.

ŠMC kino salėje taip pat rodomos parodos „Ritualinis kambarys“ bei Gintaro Didžiapetrio parodos „Spalva ir prietaisas“ kino programos.

Bilietų kaina: 12 Lt; moksleiviams, dieninio skyriaus studentams, pensininkams, neįgaliesiems – 8 Lt.

Detalų seansų tvarkaraštį rasite prisegtame dokumente arba internete:

www.cac.lt/lt/kino_sale

ŠMC  informacija

Komentarai