fbpx
Naujienos

Prancūzų institutas kviečia į nemokamus kino seansus prancūzų kalba

Kadras iš filmo „Pietų vidurio imperija“


Dokumentinių filmų ciklas Besikeičianti planeta: perversmai ir revoliucijos


Lapkritį Prancūzijoje tradiciškai vyksta dokumentinių filmų mėnuo. Ta proga kino klube prancūzų kalba rodomi dokumentiniai filmai revoliucijų tema.

Įžengdama į XXI amžių, žmonija tikėjosi, kad gyvens ramius laikus. Marksizmas jau nebepopuliarus, nacionalizmą visi pripažįsta save diskreditavusį, kolonijinis imperializmas subyrėjo, Šaltasis karas baigėsi. Netgi teigta, kad žmonija pasiekė paskutinę emancipacijos stadiją ir artėja prie istorijos pabaigos. Arabų pavasaris parodė, kad pasaulyje dar klesti diktatūra, pažeidžiamos žmogaus teisės. Ekonominė krizė sukėlė neramumus daugelyje šalių: Izraelyje, Rusijoje, Artimuosiuose Rytuose. Pasaulis vis dar keičiasi…

 

Lapkričio 6 d., 18.30 val.

Pietų vidurio imperija, rež. J. Perrin, E. Deroo

(L’empire du Milieu du Sud, 2010).

Subtitrai anglų k.

Prasidėjus Antrajam pasauliniam karui, Prancūzijos viešpatavimui Vietname suduotas stiprus smūgis: į šalį įsiveržė japonai,  stiprėjo maoistų pasipriešinimas. Dokumentiniame filme rodoma dvidešimt metų trukusių karų istorija: senojo revoliucionieriaus, komunisto Ho Ši Mino vadovaujamo Vietmino kova su okupantais prancūzais ir amerikiečiais.

 

Lapkričio 13 d., 18.30 val.

1956 metų pavasaris, Tuniso nepriklausomybė, rež. F. Mitterand

(Un printemps 1956 : l’indépendance de la Tunisie, 2006).

Subtitrai anglų k.

Šioje juostoje vaizduojamas Tuniso išsivadavimas iš kolonijinės valdžios  Šaltojo karo laikotarpiu, kova dėl laisvės ir demokratijos. Pasiekusi pergalę, šalis vėl atsidūrė diktatūros gniaužtuose, iš kurios išsivadavo tik dar po 50 metų, Arabų pavasarį nuvertusi prezidentą Ben Ali.

 

Lapkričio 20 d., 18.30 val.

Saldžioji užsklanda,  rež. C. Guzman Urzua

(Le Rideau de Sucre, 2007).

Prancūzų k.

Filme pasakojame ne Kubos revoliucijos istorija, o tolesnė jos raida. Kaip, nuvertusi diktatorių Batistą, pasiekusi taiką ir išsivadavimą šalis gyveno tolesniais dešimtmečiais? Režisierė kalbina jaunus žmones, gimusius ir užaugusius valdant Fideliui Kastro – kokia toji porevoliucinė karta?

 

Lapkričio 27 d., 18.30 val.

Revoliucijos fragmentai 

(Fragments d’une révolution, 2011).

Prancūzų k.

Po to, kai 2009 m., prieš arabų pavasarį, prasidėjus neramumams iš Irano buvo išsiųsti užsienio žurnalistai, pasaulis toliau sekė įvykius, kuriuos mobiliųjų  telefonų ir fotoaparatų kameromis fiksavo  patys demonstracijų dalyviai.

 

Kino klubas:

http://www.institutfrancais-lituanie.com/spip.php?rubrique99&lang=lt

 

Prancūzų institutas Lietuvoje

Didžioji g. 1, Vilnius

ĮĖJIMAS NEMOKAMAS

 

Prancūzų instituto Lietuvoje informacija.

 

Komentarai