fbpx
Naujienos, Žiemos ekranai

Prancūzų kino festivalis „Žiemos ekranai“ Panevėžyje transliuos subtilius ir įtraukiančius filmus

Kadras iš filmo „Ponas Kleinas“
Šaltinis – imdb.com

Į kino centrą „Garsas“ sugrįžta kasmetinė Prancūzų instituto Lietuvoje organizuojama kino šventė – festivalis „Žiemos ekranai“, sukviečianti visus prancūziško gyvenimo būdo gerbėjus. Vasario 3-5 dienomis žiūrovams bus pristatytas prancūziškas kinas – įtraukiantis, įžūlus, vienu metu lengvas ir sunkus, nepaprastas ir neįprastas. Tai subtilus menas, auginantis aktyvų ir intelektualų žiūrovą, o kartu jautrų bei atvirą svajotoją, ieškantį naujų emocijų ir jaudulio.

Šįkart festivalio tema – „Susitikimai“. Ji atspindi nuolatinį renginio atsinaujinimą, dėmesį naujiems vardams ir veidams kino ekranuose, paskatą pažinti įvairų požiūrį į pasaulį. Pagrindinėje programoje – platus spektras aktualių klausimų ne tik žmogui kaip visuomenės, šeimos nariui, bet ir kaip individui, kūrėjui.  Penktadienį, 16 val. festivalį atidarys „Ponas Kleinas“ – draminis filmas, apie Antrojo pasaulinio karo metu vokiečių užimtą Paryžių ir jame gyvenusių žydų ir prancūzų ryšį, kvestionuojant savo tapatybę. Tą pačią dieną 18:30 val. mėgstantys biografijas, kviečiami išvysti vieno charakteringiausių pasaulio tapytojų Vincento Van Gogo portretą pačioje jo kūrybos viršūnėje, intensyvią meninę veiklą, tačiau ir pažeistą psichiką, priklausomybę nuo absento, santykius su įvairiausiomis moterimis. O pirmąją festivalio dieną užbaigs „Gražioji gegužė“ apie pirmą taikų mėnesį po Alžyro karo, apie kurį prancūzai nelinkę daugžodžiauti.

Savaitgalį pasirodys ir animacinis seansas, skirtas ne tik jauniesiems žiūrovams, bet ir piešinių bei muzikos magija besižavintiems kino mėgėjams: nuotykingasis „Karalius ir paukštis”. Neidealizuotą prancūzų gyvenimą parodys Emilie Brisavoine dokumentinė juosta „Polina ištrūksta“. Joje režisierė dvejus metus fiksuoja netipinės savo šeimos gyvenimą ir Polinos paauglišką maištą. Juoko dozę dovanos net kelios komedijos, tarp kurių Alain’o Cavalier’o „Tėvas”, laikomas vienu keisčiausių kada nors Kanų kino festivalyje rodytų filmų. Kaip žinia, prancūziškas humoras vienas geriausių. Festivalį vainikuos mistikos prieskoniais paskaninta drama „Iki niekados“, leisianti pažvelgti į anapusybę. Filmas pristatytas prestižiniuose Venecijos ir Toronto kino festivaliuose.

Dvyliktąjį kartą susitikime „Žiemos ekranų“ festivalyje, kuriame gausu atsitiktinumų ir kasdieniškų keistenybių, nenusakomo liūdesio ir pakvaišusio juoko. Iš kino salių išeikime kitokie – įkvėpti ir praturtėję.

Komentarai