fbpx
Naujienos

Prancūzų kino legendos I.Huppert komedijinį talentą išryškina filmas „Dylerė“

Kadras iš filmo „Dylerė“

Europos Meryl Streep vadinama prancūzų aktorė Isabelle Huppert per 50 metų trunkančią karjerą daugiausiai vaidina rimtus vaidmenis, tačiau atsidūrus komedijoje sugeba prajuokinti kaip niekas kitas. Nuo spalio 2 d. žiūrovai kino legendos komedijiniu talentu galės įsitikinti Jean-Paul Salomé veiksmo komedijoje „Dylerė“ („La daronne“, 2020).

Policijos vertėjų užkulisiai

Pagal to paties pavadinimo rašytojos Hannelore Cayre apdovanotą kriminalinę knygą pastatyto filmo centre – prancūzų-arabų kalbų vertėja Pasjans (I.Huppert), dirbanti Paryžiaus policijos narkotikų skyriuje. Norėdama atsikratyti besivelkančių skolų, ji įsivelia į narkotikų verslą ir slapčia perima nieko neįtariančių narkotikų prekeivių siuntą. Pasjans pradeda stumdyti prekę smulkiems rajono dyleriams, bet darbo policijoje neatsisako. Prasideda virtinė nuotykių, juokingų nesusipratimų ir dvigubų žaidimų.

„Šis filmas ne apie narkotikų platinimą. Moters portretas yra esminė pasakojimo dalis,“ – filmo prasmę atskleidžia režisierius. „Pasjans asmenybę pristato įvykiai, ne praeitis. Iš pradžių ją matome tarsi baltą drobę, o po kiek laiko ji tampa anarchiste, drąsia ir amoralia

asmenybe. Tai labai įdomus požiūris į personažą,“ – sako I.Huppert.

I.Huppert prieš filmavimą praleido kelis mėnesius besimokydama arabų kalbos ir tarimo. Po filmo premjeros ji susilaukė pagyrų dėl nepastebimo akcento. Režisierius ruošdamasis filmavimui pasikvietė du vertėjus, kurie dirbo kartu su policija ir dalyvaudavo nusikaltėlių suėmime. „Viena moteris versdavo iš portugalų kalbos viską, kas būdavo susiję su Brazilija, padirbtomis tapatybėmis, prekyba narkotikais ir pan. Ji mums parodė, kaip verčia įrašus namie. Kartais ji tiesiog lygindavo rūbus besiklausydama įrašų!” – interviu pasakojo režisierius.

Prancūzų kino legenda

Viena geriausių pasaulio aktorių laikoma I.Huppert yra nominuota rekordiniam skaičiui – šešiolikai – Prancūzijos kino „Cezario“ apdovanojimų, iš kurių du laimėjo. Taip pat ji yra nominuota 6-iems prestižiniams „Lumiere“ apdovanojimams, iš kurių apdovanota buvo keturis kartus. Geriausiai žinoma iš Michaelio Hanekės filmų „Pianistė“ („La pianiste“, 2001) ir „Meilė“ („Amour“, 2012), François Ozon „8 moterys“ („8 femmes“, 2002) ar Paulo Verhoeveno „Ji“ („Elle“, 2016), už kurį aktorė buvo apdovanota „Auksiniu gaubliu“ ir nominuota „Oskarui“. I.Huppert visiems labiau atpažįstama iš įkūnijamų šaltakraujiškų vaidmenų, kuriuose aktorė nebijo peržengti ribų. Tačiau ji nebijo parodyti ir kitos savo pusės – vaidinti komedijose.

Filmo anonsas:

Komentarai