fbpx
Festivaliai, Reportažai, Scanorama

Prasideda 16-as Europos šalių kino forumas „Scanorama“

Festivalio „Scanorama 2018“ atidarymas,
Fotografė Vytautė Ribokaitė

Atšalus orams – pats metas į kiną. O jo ateinančias dvi savaites bus daug. Ketvirtadienio vakarą, lapkričio 8 d., prasidėjo jau 16-asis Europos šalių kino forumas „Scanorama“, šiemet kviesiantis pamatyti filmus iš 34-ių šalių. Šių metų filmai suskirstyti į 12-ka programų, kuriose bus galima išvysti naujausius Šiaurės šalių filmus, I. Bergmanui skirtą retrospektyą, Lietuvių kino naujienas bei jau klasika tapusius kūrinius bei kitus kino kūrėjų darbus iš viso pasaulio. 

„Koks malonus jausmas, kai ji, „Scanorama“, prasideda. Apima toks keistas palengvėjimas. Nes metus laiko statei gražų namelį jį mylėdamas ir bijodamas, kad gali pritrūkti vienos plytos ar dviejų. O tu turi pastatyti iki tam tikro laiko, kad jis atvertų duris. Ir kai jis stovi, ir durys yra atvertos, iš tikrųjų jauti didžiulį palengvėjimą“, – prasidedančiu festivaliu džiaugėsi jo direktorė Gražina Arlickaitė.

Festivalio „Scanorama 2018“ atidarymas,
Fotografė Vytautė Ribokaitė

„Norėčiau, kad šį vakarą pasidžiaugtume vieni kitais. Kad pabandytume nesiskaidyti, o vienytis, ne susmulkėti ir nesusismulkinti, o filmuose ir savo gyvenimuose atverti prasmes ir vertybes“, – kalbėjo Gražina Arlickaitė. 

Festivalio svečiai galės ne tik žiūrėti filmus, bet ir susipažinti su jų kūrėjais, prodiuseriais, aktoriais, dalyvauti „Kino klubo“ pokalbiuose ir „Scanoramos krypčių“ diskusijose bei kituose renginiuose.

„Scanorama“ vyks lapkričio 8-25 dienomis, Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje ir Šiauliuose.

Atidarymo akimirkos

Komentarai
Esu „KINFO“ redaktorius ir kitų darbų darbelių darytojas. Į „KINFO“ komandą patekau netikėtai, tad būnant „KINFO“ komandoje netikėtumų ir nuotykių netrūksta. Smagu, kad „KINFO“ sudaro galimybę tobulėti, sutikti naujų įdomių žmonių bei progą prisidėti prie lietuviško kino sklaidos. Kinas, anksčiau buvęs interesų periferijoje, tapo itin svarbia gyvenimo dalimi, be kurios būtų nemiela gyventi.