fbpx
Reportažai, Žiemos ekranai

Prasidėję dvyliktieji „Žiemos ekranai“ kvies į netikėtus susitikimus

Festivalio „Žiemos ekranai 2017“ atidarymas
Fotografė Vytautė Ribokaitė

Jau dvyliktą kartą Vilniuje atidarytas Prancūzų kino festivalis „Žiemos ekranai“. Jis šiemet žiūrovus kvies pamatyti 24-is prancūziškus filmus net vienuolikoje Lietuvos miestų.

„Šiais metais festivalis beldžiasi į jūsų širdis pristatydamas turtingą ir įvairią programą, pabrėždamas autorinio kino svarbą, savitą, kitonišką požiūrį ir tiesiog džiaugsmą kurti ir žiūrėti įdomų, drąsų bei kokybišką kiną“, – sveikindama svečius kalbėjo jo organizatorė Kotryna Tamkutė. 

Šiemet festivalio filmai suskirstyti į tris programas. Pagrindinė – „Susitkimai“ – kvies susipažinti su prancūzų kino naujienomis. Taip pat festivalio lankytojai galės rinktis žiūrėti filmus ir iš retrospektyvos „(Ne)tikros istorijos“, kuri užduos klausimą – kas kine tikra, o kas pramanyta? Dvyliktieji „Žiemos ekranai“ išskirtiniai ir tuo, kad kvies kino žiūrėti ir mažuosius. Specialiai jiems – du animaciniai pilnametražiai filmai.

Festivalio „Žiemos ekranai 2017“ atidarymas
Fotografė Vytautė Ribokaitė

„Džiugu atidaryti jau dvyliktąjį „Žiemos ekranų“ festivalį ir pristatyti prancūzišką, frankofonišką kiną Lietuvoje. Norėčiau pasidžiaugti ir pasakyti, kad mums yra be galo svarbu, kaip Prancūzų institutui, kuris yra Prancūzijos ambasados Lietuvoje dalis, pristatyti tokį didelį renginį. Tai yra vienas didžiausių ir pagrindinių renginių. Prancūzų instituto Lietuvoje pagrindinis tikslas – dirbti su partneriais Lietuvoje, pristatyti daugybę kultūros projektų. Tad festivalis yra puiki proga kartu dirbti su Lietuvos partneriais ir pristatyti daug puikių filmų“, – atidarydamas festivalį kalbėjo Prancūzų Instituto Lietuvoje direktorius Jean-Marie Sani.

„Žiemos ekranai“ buvo atidaryti Antonino Peretjatko filmu „Džiunglių įstatymas“ (La Loi de la jungle, 2016). Tai filmas apie Marką Šatenį, kuris, būdamas praktikantu Standartizacijos ministerijoje, išsiunčiamas į Prancūzijos Gvianą pritaikyti europietiškuosius standartus steigiant „Gviasniegą“. Tai pirmoji uždara slidinėjimo trasa Amazonės džiunglėse, skirta Prancūzijos Gvinėjos turizmui atgaivinti. Ištikus bėdoms jam paskiriama kolegė. Ji – tikra gražuolė, pasižyminti nelengvu charakteriu. Pasiklydę džiunglėse jie patiria daugybę keistų nuotykių.

Vincentas Macaigne ir Antoninas Peretjatko
Festivalio „Žiemos ekranai 2017“ atidarymas
Fotografė Vytautė Ribokaitė

Filmą pristatė pats režisierius Antonino Peretjatko bei pagrindinio vaidmens atlikėjas Vincentas Macaigne.

„Išvysite filmą, kurį būtų galima apibūdinti kaip šiek tiek barokišką bei burleskišką. Ir tai, kad jame vaidina Vincentas Macaigne, daug ką pasako. Kai vaidina kine, jis atiduoda save visą ir atsiskleidžia visapusiškai“, – kalbėjo režisierius.

„Norėčiau padėkoti tiems, kas pasirinko šį filmą jo atidarymui. Kadangi jame parodomos institucijos ne iš gražiosios pusės, o tokia rimta institucija pasirinko jį atidarymo filmu, tai daug reiškia“, – dėkojo aktorius Vincentas Macaigne.

Prancūzų kino festivalis „Žiemos ekranai“ vyks sausio 26 d.-vasario 10 d . Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje, Šiauliuose, Panevėžyje, Marijampolėje, Alytuje, Varėnoje, Anykščiuose, Palangoje, Raseiniuose.

Festivalio atidarymo akimirkos:

Komentarai
Esu „KINFO“ redaktorius ir kitų darbų darbelių darytojas. Į „KINFO“ komandą patekau netikėtai, tad būnant „KINFO“ komandoje netikėtumų ir nuotykių netrūksta. Smagu, kad „KINFO“ sudaro galimybę tobulėti, sutikti naujų įdomių žmonių bei progą prisidėti prie lietuviško kino sklaidos. Kinas, anksčiau buvęs interesų periferijoje, tapo itin svarbia gyvenimo dalimi, be kurios būtų nemiela gyventi.