fbpx
Festivaliai, Kreivės, Reportažai

Prasidėjęs LGBT+ kino festivalis „Kreivės 2018“ – jau penktus metus kreivi

Festivalio „Kreivės 2018“ atidarymas
Fotografė Vytautė Ribokaitė

Šiltą rudens trečiadienį, rugsėjo 12 d., prasidėjo jau penktasis, jubiliejinis, LGBT+ kino festivalis „Kreivės“. Kaip ir kasmet pakviesiantis visus besidominčius ar prijaučiančius LGBT+ temai žmones į kino filmų peržiūras bei renginius.

„Pradėjome prieš penkerius metus. Iš pradžių nežinojome, kaip čia bus, labai buvo sunku numatyti, kas pavyks. Norėjosi, kad būtų gerai, o išėjo visai neblogai, taip galvoju. Turime pilną salę draugų ir pakeleivių. Atrodo, kad su metais stiprėjam, ne pilnėjam, bet stiprėjam. Gal festivalis bando rasti savo kertę, stuburą, kas mums tinkamiausia, ką norime matyti, ir tai mums visai pradeda sektis daryti“, – atidarymo metu kalbėjo vienas iš festivalio organizatorių Augustas Čičelis.

Šių metų festivalį sudaro trys filmų programos: konkursinė trupametražių filmų programa („Kreivių trumpikės 1“, „Kreivių trumpikės 2“ ir „Vaikų trumpikės“ (tai speciali vaikams ir paaugliams parengta keturių trumpametražių programa)); programoje „Herojai“ bus pristatomi reikšmingai prie queer judėjimo ar feminizmo plėtros prisidėję žmonės bei jau ne vienerius metus rengiama pilnametražių filmų programa „Kryptys“. 

Festivalio „Kreivės 2018“ atidarymas
Fotografė Vytautė Ribokaitė

Konkursinės programos žiuri šiemet sudaro: rašytoja, žurnalistė, kino tyrinėtoja, žmogaus teisių aktyvistė Aušra Kaziliūnaitė (Lietuva), kino ir vizualumo tyrinėtoja, Vilniaus universiteto profesorė Natalija Arlauskaitė (Lietuva), MAKEOUT kino klubo moderatorė, mokymų neapykantos kalbos, lyčių ir seksualumo temomis vadovė Svetlana Gatalskaya (Baltarusija) ir SIDE BY SIDE, vienintelio LGBT filmų festivalio Rusijoje, gyvuojančio daugiau nei 10 metų, bendraorganizatorė Tatyana Shmankevich (Rusija). Filmus galės vertinti ir žiūrovai po filmo, įplėšdami ar kitaip pažymėdami ant festivalio filmo bilieto esančias balus.

Be filmų programos, žiūrovai bus kviečiami į diskusijas, kreivos kūrybos skaitymus, parodą ir LGBT+ draugišką vakarėlį. Bilietas beveik į visus renginius – auka nuo 1 ct. Visi filmai rodomi kino centre „Skalvija“. Festivalis „Kreivės“ vyks iki rugsėjo 16 d. Jį uždarys parodos „+26: Am I My Generation?“ atidarymas.

Festivalio programą rasite čia: http://festivaliskreives.lt/programa/

Akimirkos iš festivalio atidarymo

Komentarai
Esu „KINFO“ redaktorius ir kitų darbų darbelių darytojas. Į „KINFO“ komandą patekau netikėtai, tad būnant „KINFO“ komandoje netikėtumų ir nuotykių netrūksta. Smagu, kad „KINFO“ sudaro galimybę tobulėti, sutikti naujų įdomių žmonių bei progą prisidėti prie lietuviško kino sklaidos. Kinas, anksčiau buvęs interesų periferijoje, tapo itin svarbia gyvenimo dalimi, be kurios būtų nemiela gyventi.