fbpx
Reportažai, Šeršėliafam

Prasidėjo 10-asis „Šeršėliafam“ festivalis. Paskelbta Lietuvos metų kino moteris

Dovilė Filmanavičiūtė, Giedrė Žickytė ir Kristina Sereikaitė Fotografė Vytautė Ribokaitė
Dovilė Filmanavičiūtė, Giedrė Žickytė ir Kristina Sereikaitė
Fotografė Vytautė Ribokaitė

Penktadienio vakarą kino teatre „Pasaka“ įvyko 10-ojo tarptautinio moterų filmų festivalio „Šeršėliafam“ atidarymas. Jo metu taip pat paaiškėjo, kas tapo metų kino moterimi.

„Be galo daug emocijų suteikia ne tiek organizavimas, kiek būtent akimirka, kai tai virsta realybe, kai susirenka žmonės ir jaučiame didžiulį jūsų palaikymą“, – sveikindama svečius dėkojo festivalio vadovė Greta Akcijonaitė.

Šiemet į metų kino moters apdovanojimą pretendavo trys Lietuvos kinui nusipelniusios moterys: kino operatorė Kristina Sereikaitė, dokumentinio kino režisierė Giedrė Žickytė, reklamos kūrėja bei gero kino ambasadorė Dovilė Filmanavičiūtė.

Festivalio „Šeršėliafam 2016“ atidarymas Fotografė Vytautė Ribokaitė
Festivalio „Šeršėliafam 2016“ atidarymas
Fotografė Vytautė Ribokaitė

Publikos simpatijos apdovanojimas atiteko režisierei Giedrei Žickytei. Ją išrinko žmonės balsuodami internetu, o metų kino moterį rinko šešiolika kino industrijos profesionalai, balsavimas vyko anonimiškai.

Metų kino moters nugalėtoją paskelbė praeitų metų publikos simpatijos apdovanojimą pelniusi prodiuserė Živilė Gallego – ja tapo kino operatorė Kristina Sereikaitė.

„Šeršėliafam“ buvo atidarymas nauju režisierės Janinos Lapinskaitės filmu „Akordas“.

Janina Lapinskaitė Festivalio „Šeršėliafam 2016“ atidarymas Fotografė Vytautė Ribokaitė
Janina Lapinskaitė
Festivalio „Šeršėliafam 2016“ atidarymas
Fotografė Vytautė Ribokaitė

„Gyvenimas yra gražus, bet, deja, ne visada mes matome tik gražiąsias vaivorykštės spalvas. Joana tapo mano heroje ne tik dėl to, kad jos viena iš veiklų yra barstyti džiaugsmo pudrą žmonėms, kuriems trūksta gyvenimo džiaugsmo. Kartais pagalvokime, kad džiaugsmą dalinantiems žmonėms galbūt ir mes kartais turime padovanoti to džiaugsmo pudros“, – pristatinėdama savo naująjį filmą kalbėjo režisierė Janina Lapinskaitė.

Naujame jautriame dokumentiniame filme „Akordas“ pasakojama socialinės klounės Joanos istorija. Apsirengusi spalvingais rūbais ir užsidėjusi raudoną nosį Joana su aktorių komanda keliauja į ligonines, kad praskaidrintų sunkiomis ligomis sergančių vaikų kasdienybę. Pati susidūrusi su depresija ir išmokusi su ja gyventi aktorė geba suteikti emocinę pagalbą tiems, kuriems jos labiausiai reikia.

„Šeršėliafam“ festivalis vyks lapkričio 25 d.-gruodžio 4 d. kino teatruose „Pasaka“ ir „Multikino“ Vilniuje, T. Ivanausko muziejaus kino salėje Kaune, „Kultūros fabrike“ Klaipėdoje ir kino teatre „Minija“ Gargžduose.

Atidarymo akimirkos

Komentarai