fbpx
Kino pavasaris, Reportažai

Prasidėjo dvi savaites trunkantis „Emocijų pavasaris“ (nuotraukos)

Festivalio „Kino pavasaris“ atidarymas Fotografė Monika Daužickaitė
Festivalio „Kino pavasaris“ atidarymas
Fotografė Monika Daužickaitė

Kovo 31 dieną Lietuvos nacionalinėje filharmonijoje iškilmingai atidarytas 21-asis Tarptautinis Vilniaus kino festivalis „Kino pavasaris“. „Emocijų pavasaris!“ – taip skamba šių metų festivalio šūkis, kuris lydės visus ateinančias dvi savaites. Atidarymą pradėjo muzikantas Aidas Bareikis, atlikdamas šių metų festivalio dainą „God Only Knows“, kuri taip skamba filme „Meilė ir malonė“ (Love & Mercy, 2015). Renginio metu taip pat skambėjo „Golden Parazyth“, „Gerai Gerai“, Alinos Orlovos ir kitų atliekamos dainos.

Sveikinamuosius žodžius tarė Ministras Pirmininkas Algirdas Butkevičius, Vilniaus miesto meras Remigijus Šimašius. Taip pat svečiai galėjo išgirsti Lietuvos Respublikos prezidentės Dalios Grybauskaitės sveikinimą, kuri palinkėjo kiekvienam iš mūsų susirasti savo filmą ir nusiųsti jam asmeninį „Oskarą“, „Auksinį Lokį“ ar „Sidabrinę gervę“.

Aistė Diržiūtė ir Marijus Žiedas Fotografė Monika Daužickaitė
Aistė Diržiūtė ir Marijus Žiedas
Fotografė Monika Daužickaitė

„Noriu jums palinkėti gražių emocijų ir kine, ir gyvenime“, – atidarymo žodžius tarė festivalio direktorė Vida Ramaškienė, taip pat pasidžiaugusi savo komanda, kuri kruopščiai visus metus rinko filmus, kad juos galėtų parodyti mūsų žiūrovams.

Renginio metu dėmesys buvo skiriamas ir festivalio savanoriams, kurių šiais metais yra virš dviejų šimtų. Ekrane buvo galima išvysti jų „pavasario emocijas“. Šiais metais savanoriai turės savo ambasadorius, kuriais išrinkti G&G Sindikato vokalistas Gabrielius Liaudanskas Svaras, komentatorius bei laidų vedėjas Robertas Petrauskas, taip pat laidų vedėjos Algimanta Žukauskienė ir Bernadeta Lukošiūtė bei vakaro vedėja ir aktorė Aistė Diržiūtė.

Šiais metais „Kino pavasaris“ prisijungdamas prie kitų festivalių išreiškė savo paramą Pietų Korėjos Busano kino festivaliui, kurio organizatoriai kenčia dėl cencūzos, dėl kurios šiais metais jis gali neįvykti.

Alina Orlova Fotografė Monika Daužickaitė
Alina Orlova
Fotografė Monika Daužickaitė

Vienu iš atidarymo netikėtumų buvo britų muzikantas Markas Reederis, kuris parodęs savo didžėjavimo įgūdžius, pristatė prieš porą dienų sukurtą naują grupės „New Order“ dainos remiksą. Šią dainą klausytojai galės išgirsti tik po pusės metų. M. Reederis taip pat pristato „Dokumentika“ programoje esantį filmą „Geismas ir garsas Vakarų Berlyne (1979 – 1989)“ (B-Movie: Lust & Sound in West Berlin (1979 – 1989)).

„Kino pavasaris“ vyks iki balandžio 14 dienos, o šiandien bus atidaromas ir kituose miestuose: Kaune, Klaipėdoje, Šiauliuose ir pirmą kartą „Panevėžyje.

Visas „Kino pavasario“ naujienas galite sekti specialioje KINFO rubrikoje čia.

Atidarymo akimirkos:

Komentarai