fbpx
Reportažai, Žiemos ekranai

Prasidėjo jubiliejinis kino festivalis „Žiemos ekranai“

Festivalio „Žiemos ekranai“ atidarymas Fotografė Laura Urbonavičiūtė
Festivalio „Žiemos ekranai“ atidarymas Fotografė Laura Urbonavičiūtė
Festivalio „Žiemos ekranai“ atidarymas
Fotografė Laura Urbonavičiūtė

Ketvirtadienį, sausio 22 d., „Forum Cinemas Vingis“ kino teatre Vilniuje buvo atidarytas jubiliejinis 10-asis „Žiemos ekranų“ kino festivalis.

Pirmoji sveikinimo žodį tarė Prancūzijos ambasadorė Lietuvoje Maryse Berniau: „Man yra džiugu pradėti šį dešimtąjį „Žiemos ekranų“ festivalį, kuris kiekvienais metais vis plečiasi.“ Ambasadorė padėkojo žiūrovams už tai, kad jie lankosi šiame festivalyje, todėl festivalis gali plėstis ir augti bei pasiūlyti pažiūrėti neseniai Prancūzijoje išėjusius kokybiškus filmus, kurie šalyje susilaukė gerų vertinimų.

Festivalio atidarymo filmas – režisieriaus Jean-Pierre Améris juosta „Mari istorija“. Tai filmas apie Marie Heurtin, apie aklą ir kurčią keturiolikmetę, negalinčią bendrauti su išoriniu pasauliu. Netekęs vilties tėvas, raginamas daktaro, atvyksta į Larnė institutą, kuriame vienuolės rūpinasi kurčiomis mergaitėmis. Nepaisant vyriausiosios Motinos nepasitikėjimo, sesuo Margarita ima rūpintis beveik sulaukėjusia Mari.

Festivalio „Žiemos ekranai“ atidarymas Fotografė Laura Urbonavičiūtė
Festivalio „Žiemos ekranai“ atidarymas
Fotografė Laura Urbonavičiūtė

Festivalio retrospektyvai buvo pasirinkta labai iškili Prancūzų kino asmenybė – Nicole Garcia. Ji yra ne tik aktorė, bet ir režisierė, yra pelniusi daugybę apdovanojimų. Retrospektyvos programoje žiūrovai susipažins su įvairiausiais Nicole Garcia atliktais vaidmenimis klasika tapusiuose filmuose: režisieriaus Jacques Rivette filme „Dvikova“ bei kitose juostose: „38 liudininkai“ (Lucas Belvaux), „Dievo kabinetai“ (Claire Simon), „Beti Fišer ir kitos istorijos“ (Claude Miller). Antroji retrospektyvos dalis skirta pačios Nicole Garcia režisuotiems filmams: „Priešininkas“, „Numylėtinis“, „Kas antrą savaitgalį“, „Vandomo aikštė“.

Šių metu festivalio tema – „Moters žvilgsniu“. Didžiausias dėmesys bus skiriamas moterims aktorėms, režisierėms, scenarijaus autorėms, operatorėms.

Festivalis vyks Vilniuje suksis sausio 22 d. – vasario 3 d. Vėliau filmai iškeliaus ir į kitus Lietuvos miestus: Kauną, Klaipėdą, Šiaulius, Panevėžį, Alytų, Marijampolę, Nidą, Palangą, Visaginą, Druskininkus bei Anykščius.

Atidarymo akimirkos:

Komentarai