fbpx
Reportažai, Scanorama

Prasidėjusioje „Scanoramoje“ – kino naujienos iš visos Europos

Gražina Arlickaitė Festivalio „Scanorama“ atidarymas  Fotografė Kristina Sereikaitė
Gražina Arlickaitė
Festivalio „Scanorama“ atidarymas
Fotografė Kristina Sereikaitė

Ketvirtadienio vakarą kino gerbėjai rinkosi į „Forum Cinemas Vingis“ kino teatrą. Jame atidarytas 13-asis Europos šalių kino forumas „Scanorama“. Šiais metais žiūrovus jis kvies rinktis iš daugiau nei 100 principingai atrinktų filmų. Jo metu vyks ir septynios naujų lietuviškų filmų premjeros.

„Jūs negalite įsivaizduoti, kaip man yra malonu šį kartą jums visiems ištarti savo tradicinį sveikinimą: Labas vakaras visiems. Ir sulaukti salėje pažįstamų ir laukiamų veidų“, – atidarymo svečius pasveikino festivalio direktorė Gražina Arlickaitė.

„Scanoramos“ atidarymu metu festivalio jai buvo įteiktas garbingas „Auksinio kryžiaus už nuopelnus“ Lenkijos apdovanojimas.

„Man ypač malonu, kad Gražinai Arlickaitei su didžiausiu džiaugsmus įteiksiu „Auksinio kryžiau už nuopelnus“ apdovanojimą. Tai itin svarbus apdovanojimas, skiriamas Lenkijos respublikos prezidento sprendimu asmenims, kurie ypač nusipelnė prisidedami prie Lenkijos kultūros vystymo ir sklaidos.

Festivalio „Scanorama“ atidarymas  Fotografė Kristina Sereikaitė
Festivalio „Scanorama“ atidarymas
Fotografė Kristina Sereikaitė

Daktarės Gražinos Arlickaitės nuopelnai, be jokios abejonės, yra ženklūs. Su dideliu užsidegimu ir pasiaukojimu ji jau daug metų Lietuvoje skleidžia žinią apie lenkų kinematografijos įdirbį ir didina susidomėjimą lenkų kino kūrybą“, – įteikdamas garbiną apdovanojimą kalbėjo Lenkijos ambasadorius Lietuvoje Jarosławas Czubiński.

Taip pat susirinkusius svečius pasveikino ir Lietuvos respublikos kultūros viceministrė Patricija Poderytė.

„Nuoširdžiai visus sveikinu atėjus į „Scanoramą“, į vieną iš pačių gražiausių rudeniško Vilniaus renginių. Į „Scanoramą“ ateina žmonės, žinodami, ką gaus. Mes į „Scanoramą“ ateiname išjausti. Ateiname žinodami, kad gausime gerą dozę emocijų, kad mes išeisime truputėlį geresni, susimąstysime ir turėsime apie ką pakalbėti po kiekvieno „Scanoramos“ filmo“, – kalbėjo kultūros viceministrė.

Festivalio „Scanorama“ atidarymas  Fotografė Kristina Sereikaitė
Festivalio „Scanorama“ atidarymas
Fotografė Kristina Sereikaitė

13-osios „Scanoramos“ atidarymo filmu buvo pasirinktas Ole Giæverio filmas „Prieš gamtą“. Šis norvegų režisierius kelia klausimą, kuris dažniausiai kyla visuose šių metų festivalio filmuose – ar vadinamojoje live kultūroje, kai mes visi taip esame įsimylėję save, kad nebegalime mylėti kito. „Šiam klausimui norvegas suteikia skandinavišką atspalvį. Jis ne tik sukuria filmą, bet ir suvaidina herojų, tiksliau – suvaidina save patį ir mus visus, bei priverčia mus suklusti, suprasti ir stabtelėti“, – pristatydama filmą kalbėjo Gražina Arlickaitė.

Plačiau apie šių metų „Scanoramos“ programas ir filmus kviečiame paskaityti interviu festivalio koordinatore Monika Gimbutaite: „Programa yra labai įvairi ir kiekvienas žiūrovas joje ras kažką sau“

Festivalio atidarymas

Komentarai
Esu „KINFO“ redaktorius ir kitų darbų darbelių darytojas. Į „KINFO“ komandą patekau netikėtai, tad būnant „KINFO“ komandoje netikėtumų ir nuotykių netrūksta. Smagu, kad „KINFO“ sudaro galimybę tobulėti, sutikti naujų įdomių žmonių bei progą prisidėti prie lietuviško kino sklaidos. Kinas, anksčiau buvęs interesų periferijoje, tapo itin svarbia gyvenimo dalimi, be kurios būtų nemiela gyventi.