fbpx
Galerija, Reportažai

Premjeros išvakarėse pristatytas Šarūno Barto filmas „Ramybė mūsų sapnuose“

Šarūno Barto filmo „Ramybė mūsų sapnuose“ pristatymas, Fotografė Laura Urbonavičiūtė
Šarūno Barto filmo „Ramybė mūsų sapnuose“ pristatymas, Fotografė Laura Urbonavičiūtė

Trečiadienį, spalio 7 d., įvyko naujausio Šarūno Barto filmo „Ramybė mūsų sapnuose“ pristatymas žiniasklaidai ir spaudos konferencija. Joje dalyvavo filmavimo komanda: režisierius ir pagrindinis aktorius Šarūnas Bartas, aktoriai Ina Marija Bartaitė, Lora Kmieliauskaitė, Edvinas Goldšteinas bei prodiuserė Jurga Dikčiuvienė ir operatorius Eitvydas Doškus.

Filmas gegužės mėnesį buvo pristatytas Kanų kino festivalyje bei buvo parodytas Lenkijoje, Gruzijoje, Rusijoje, Izraelyje ir Brazilijoje. Lietuvoje šį filmą galėsite pamatyti jau nuo rytojaus, spalio 9 dienos visuose Lietuvos kino teatruose.

Režisierius apibūdindamas savo filmą teigė, kad „visi žmonės pasaulyje yra panašūs savo jausmais ir vidumi, todėl bendražmogiški dalykai yra visiems suprantami“. Po kūrinio pristatymo Kanuose, kritikai įvertino filmą, kaip vieną asmeniškiausią jo darbų. Š. Barto nuomone, visi jo filmai asmeniški: „Ko tu nepajautei, neišgyvenai, to ir nepapasakosi.“

Režisierius Šarūnas Bartas (centre), Fotografė Laura Urbonavičiūtė
Režisierius Šarūnas Bartas (centre), Fotografė Laura Urbonavičiūtė

Filme „Ramybė mūsų sapnuose“ mylimosios vaidmenį įkūnijusi Lora Kmieliauskaitė iš tiesų yra profesionali smuikininkė. Groti ji pradėjo būdama ketverių Marijampolėje, o vėliau baigė Mikalojaus Konstantino Čiurliono menų mokyklą. Muzikantė šiuo metu studijuoja magistrantūrą Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje. L. Kmieliauskaitės teigimu, jos veikėja filmo metu supranta, kad neturi ką pasakyti žiūrovams, ji viduje jaučiasi tuščia, todėl ramybės ieško kaime.

Režisieriaus filmuose dažnai dirbai profesionalūs ir neprofesionalūs aktoriai. Edvinas Goldšteinas prieš suvaidindamas šiame kūrinyje lankė teatro būrelį: „Jame buvau vienintelis berniukas.“ Jame apsilankius filmo prodiuserei Jurgai, Edvinas po pusmečio sulaukė Šarūno Barto pasiūlymo atlikti vaidmenį jo filme. Paklaustas, ar nebijojo vaidinti garsaus Lietuvos režisieriaus filme, aktorius atsakė, kad iki šiol galvoja, ar pateisino jo lūkesčius.

Aktorė Lora Kmieliauskaitė, Fotografė Laura Urbonavičiūtė
Aktorė Lora Kmieliauskaitė, Fotografė Laura Urbonavičiūtė

Filme galėsite išvysti ir Šarūno Barto dukrą, kuri taip pat atlieka vieną iš pagrindinių vaidmenų. Neprofesionali aktorė prasitarė, kad tikriausiai norėtų mokytis šios profesijos ateityje užsienyje, tačiau dar turinti nemažai laiko pagalvoti apie savo apsisprendimą.

Paklaustas, ar turi planų savo kitam filmui, Šarūnas atsakė, kad jam visada kyla minčių, tačiau jų niekada garsiai nesako. „Toks prietaras“, – teigė režisierius. Filmą, kaip jau minėta, bus galima išvysti nuo rytojaus spalio 9 dienos. O šiandien įvyks iškilminga jo premjera kino teatre „Forum Cinemas Vingis“ su visa filmavimo komanda.

Pristatymo akimirkos

Komentarai