fbpx
Naujienos

Prestižiniam kino festivalyje ,,Visions Du Reel” Šveicarijoje – režisieriaus Marato Sargsyano dokumentinio filmo “Tėvas” tarptautinė premjera

Kadras iš filmo „Tėvas“ Just a Moment archyvas
Kadras iš filmo „Tėvas“
Just a Moment archyvas

Šį penktadienį, balandžio 19 d. Šveicarijos mieste Nione prasideda prestižinis tarptautinis dokumentinių filmų festivalis ,,Visions Du Reel”. Konkursinėje vidutinės trukmės filmų programoje šiais metais įvyks ir tarptautinė režisieriaus Marato Sargsyano filmo ,,Tėvas” premjera.

Niono mieste vykstančio festivalio gyvavimo istorija prasideda jau 1969 metais. Pasak organizatorių, būtent šiame mieste septinto dešimtmečio pabaigoje prasidėjo Vakarų pasaulio pažintis su Rytų bloko dokumentinio kino kūrėjų darbais. Iki šių metų festivalio auditorija turėjo galimybę susipažinti tik su dviem lietuvių autoriais – Audriumi Stoniu bei jo dokumentiniais filmais ,,Fedia. Trys minutės po Didžiojo sprogimo”, ,,Viena” ir ,,Raminas” ir Manto Kvedaravičiaus filmu „Barzakh“.

Maratas Sargsyanas yra pirmasis jaunosios kartos kino kūrėjas, atrinktas į ,,Visions Du Reel” festivalio konkursinę programą.

Balandžio 20 ir 21 dienomis Šveicarijoje pristatomas dokumentinis filmas ,,Tėvas” iš labai arti žvelgia į šiandieninį Vido Zenono Antonovo gyvenimą. Pavogęs milijoną rublių iš įvairių valstybinių įstaigų, įrašytas į įdomiausių XX amžiaus Sovietų Sąjungos nusikaltėlių knygą, 15-oje skirtingų kalėjimų Antonovas praleido 20 savo gyvenimo metų. Šiandien jam 71-eri. Jis turi didelę šeimą – 10 vaikų, 2 anūkus ir naujagimį sūnų.

„Be abejo, dvidešimt metų kalėjimuose ir nusikalstama veikla, kuria aš užsiiminėjau laisvėje, pakeitė mane iš esmės. Bet jaučiau, kad dar turiu jėgų ir galimybę sukurti tokią šeimą, apie kurią kalbėjo mano tėvas ir senelis“, – sako Vidas Zenonas Antonovas.

Marato  Sargsyano dokumentinio filmo nacionalinė premjera įvyko 2012 metais Europos šalių kino forume ,,Scanorama”, filmo operatorius – Linas Dabriška, filmo montažo režisierius – Jan De Coster prodiuserė – Dagnė Vildžiūnaitė. Filmo gamybą dalinai finansavo Kultūros rėmimo fondas.

 

Filmo anonsas:

Just a Moment ir Meed Films informacija

Komentarai