fbpx
Naujienos

Prie filmo „Tarp pilkų debesų“ komandos prisijungė žinomas Holivudo prodiuseris

Prodiuseris Jonathan Schwartz Filmo kūrėjų archyvas
Prodiuseris Jonathan Schwartz
Filmo kūrėjų archyvas

Pagal lietuvių kilmės rašytojos Rutos Sepetys knygą „Tarp pilkų debesų“ kuriamo filmo komandą papildė Holivudo prodiuseris Jonathan Schwartz, dirbęs su aktoriais Jennifer Lawrence, Naomi Watts, Colin Farrell ar Felicity Jones.

„New York Times“ bestseleriu tapusios knygos adaptacija patikėta Mariui Markevičiui, filmo „Kita svajonių komanda“ režisieriui. Scenarijų filmui parašė talentingas Holivudo scenaristas Benas Yorkas Jonesas. Prodiuserio J.Schwartzo, dirbusio ir su legendiniu kino meistru Michaeliu Haneke prie jo filmo „Purvini žaidimai“, įsiliejimas į „Tarp pilkų debesų“ kūrybinę grupę – puikus įrodymas, kad filmui renkama aukščiausio lygio profesionalų komanda.

„Lietuvės Linos ir jo šeimos tremties į Sibirą istorija nebėra tik Lietuvos istorija. Vien R.Sepetys knygos populiarumas atskleidžia, kad ji jaudina milijonus žmonių visame pasaulyje. Labai džiaugiuosi, kad ir filmo pagal šią knygą idėja uždega geriausius savo sričių ekspertus. Nors jau turime preliminarius susitarimus su keliais aktoriais, Jonathan su savo pažintimis Holivude mus padės prie „Tarp pilkų debesų“ komandos pritraukti dar daugiau talentingų žmonių, – sako vienas iš pagrindinių filmo prodiuserių Žilvinas Naujokas.

J.Schwartzas autoritetą užsitarnavo prodiusuodamas nepriklausomo kino kūrėjų filmus. „Like Crazy“ su Felicity Jones ir Jennifer Lawrence, „The Way Back“ su Colinu Farrellu – tai tik pora pavyzdžių iš daugiau nei 10-ies J.Schwartzo prodiusuotų filmų sąrašo. 2012 m. Sandanso kino festivalyje amerikietis buvo nominuotas specialiam žiuri prizui už filmų „Smashed“ ir „Nobody Walks“ prodiusavimą.

Geros naujienos sklinda ir iš romano „Tarp pilkų debesų“ autorės Rutos Sepetys stovyklos. Rašytoja apdovanota prestižiniu Rokfelerių fondo prizu: galimybe keturias savaites dirbti Rokfelerių šeimos įkurtame Bellagio centre Italijoje prie Komo ežero. Šioje rezidencijoje ji kartu su kitais Bellagio programos dalyviais – nuomonės lyderiais, įstatymų priėmėjais ir menininkais tarsis, kaip skleisti žinią apie humaniškumo naudą. Šios programos dalyviais yra tapę daugelis žinomų visuomenės veikėjų: rašytoja ir aktyvistė Susan Sontag, poetė, menininkė Maya Angelou ar romano „Anglas ligonis“ autorius Michael Ondaatje.

Šiuo metu ruošiamasi išleisti naują R.Sepetys knygą „Salt of the Sea“, kuri pasakoja apie Rytų Prūsijos evakuaciją II-ojo pasaulinio karo metais.

Komentarai