fbpx
Naujienos

Prieš Valstybės dieną filmo „Gustavo nuotykiai“ kūrėjai pabrėžia Lietuvos istorijos žinių sklaidos svarbą kine

Kadras iš filmo „Gustavo nuotykiai“ Ovidijaus Žalio nuotrauka, Tauras Films archyvas

 

Visuomet savo išmone, istorijomis ir susitikimais stebinantis korespondentas Gustavas iš televizijos laidos „Gustavo enciklopedija“ jau šį spalį drauge su žiūrovais leisis į nuotykių ir iššūkių kupiną kelionę pirmajame lietuviškame vaidybiniame animaciniame filme „Gustavo nuotykiai“. Padedamas puikiai pažįstamų ir dar neregėtų herojų Gustavas mėgins susekti paslaptingos Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės relikvijos pėdsakus. Prieš šį savaitgalį minimą Valstybės ir Lietuvos karaliaus Mindaugo karūnavimo dieną, „Gustavo nuotykių“ autoriai prabilo apie istorinių žinių svarbą kino pasaulyje.

Filmo „Gustavo nuotykiai“ režisierius Vaidas Lekavičius atskleidė, kad smalsūs istorijos mėgėjai animaciniame filme galės sužinoti įdomių faktų, susijusių su Lietuvos ir Švedijos istoriniais ryšiais, kurie atsirado dėl Vazų dinastijos. Jos atstovai ne tik 1523-1654 metais valdė Švedijos karalystę, bet ir 1587-1668 metais buvo Lietuvos-Lenkijos valstybės, dar vadintos Abiejų Tautų Respublika, valdovais.

Kadras iš filmo „Gustavo nuotykiai“  Ovidijaus Žalio nuotrauka, Tauras Films  archyvas
Kadras iš filmo „Gustavo nuotykiai“
Ovidijaus Žalio nuotrauka, Tauras Films archyvas

„Televizijos laidoje „Gustavo enciklopedija“ nuo pat pradžių pasakų, fantazijų, linksmų prasimanymų pasaulis buvo perpintas su tikrove. Laidos idėja – enciklopedines, gal net nuobodokas žinias pateikti smagiai, o tam geriausiai tinka pasakos bei legendos, juk jos taip pat yra neatsiejama žmonijos civilizacijos dalis. Taip yra ir naujajame filme „Gustavo nuotykiai“, – sakė V.Lekavičius.

Jam antrino ir Gustavą ekranuose įkūnijęs Audrius Rakauskas. „Laiškas butelyje herojams užmena mįslę apie prapuolusią Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės relikviją. Šis motyvas susijęs su Vazų dinastijos valdymu Lietuvoje. Labai svarbu žaismingai pateikti tikras, pažintines žinias. Visada norime informaciją apipinti linksmais dalykais, kad pritrauktume ir mažuosius, ir suaugusius žiūrovus. Kai jiems nenuobodu, vaikai geriau įsisavina faktus, susijusius su šalies istorija, palikimu“, – teigė jis. Anot A.Rakausko, „Gustavo nuotykiai“ taps ne tik puikia pramoga, bet ir pažintine kelione, kuri privers šypsotis ir praturtins publikos žinių bagažą. „Per nuotykius susipažindinsime su tikrais faktais, istorinėmis akimirkomis. Kuriant šį filmą pažintinis elementas buvo labai svarbus“, – pridūrė jis.

Televizijoje jau beveik 20 metų gyvuojanti laida „Gustavo enciklopedija“ virtusi stulbinančiais, pozityviais ir linksmais „Gustavo nuotykiais“ į Lietuvos kino teatrus atkeliaus jau nuo šių metų spalio 17 dienos.

Pirmojo lietuviško vaidybinio animacinio filmo „Gustavo nuotykiai“ anonsas:

Komentarai