fbpx
Naujienos

Pripažintas kino scenaristas Aaronas Sorkinas persėda į režisieriaus kėdę

Kadras iš filmo „Pokerio princesė“
„Du kine“ archyvas

Jis laimėjo šešis „Emmy“ apdovanojimus, du „Auksinius gaublius“ ir „Oskarą“. Tai vyras, kuris parašė scenarijų tokiems filmams ir televizijos serialams, kaip „Baltieji rūmai“, „Geri vyrukai“, „Žmogus, pakeitęs viską“ bei „Socialinis tinklalapis“. Jo fenomenalūs scenarijai sėkmingai atsiskleidė režisierių Nichols, Boyle bei Fincher rankose. Taigi Aaronas Sorkinas nėra naujokas kino versle, tačiau rašydamas scenarijų naujausiam savo filmui „Pokerio princesė“ (orig. „Molly‘s Game“), pripažintas kino scenaristas tikrai neketino pats atsidurti režisieriaus kėdėje.

Bent jau iki tol, kol A. Sorkino neįtikino filmo prodiuseriai. Įsitikinęs asmeniškai, kad šis pasakojimas apie pinigus, jų žavesį ir aukštąją visuomenę yra pakankamai išskirtinis, ir suprasdamas, kad ši istorija viduje turi žymiai daugiau nei gali pasirodyti iš pirmo žvilgsnio, A. Sorkinas pagaliau nusprendė išmėginti savo jėgas režisūroje.

Kadras iš filmo „Pokerio princesė“
„Du kine“ archyvas

Tarp visų filmų, išsiskiriančių šiais metais, vargu ar pavyktų surasti filmą, kuriame tiek dėmesio būtų skirta gerai parengtam dialogui, kaip filme „Pokerio princesė“. Bet ko dar galima tikėtis iš A. Sorkino, jei ne tobulo scenarijaus režisūros debiute.

Sorkinas negali piešti ar kurti muzikos, tačiau jis myli kalbą. Scenaristo, o dabar ir režisieriaus teigimu, tai vienintelis būdas bendrauti kūrybiškai.

Kadras iš filmo „Pokerio princesė“
„Du kine“ archyvas

Tikrais faktais pagrįsta istorija „Pokerio princesė“ pasakoja apie jauną, gražią ir talentingą pokerio žaidėją bei pokerio žaidimo organizatorę Molly Bloom (akt. Jessica Chastain), kurios organizuojami pokerio vakarėliai Los Andžele bei Niujorke pelnė Holivudo žvaigždžių ir verslo titanų palankumą.

Vieną dieną pokerio turnyrą nutraukus FTB agentams, pokerio princesę dievinęs pasaulis nuo jos nusisuka, todėl Molly nelieka nieko daugiau, kaip apsiginklavus savo užburiančia charizma įveikti savo priešus su vieninteliu sąjungininku, išmintingu advokatu (akt. Idris Elba).

Biografinė drama „Pokerio princesė“ kinuose nuo sausio 5 d.

Filmo anonsas: 

 

Komentarai