fbpx
Lietuvių kino filmai, Naujienos

Prisidėkite prie naujo režisierės Gabrielės Urbonaitės filmo „Namo“ atsiradimo

Kadras iš filmo „Namo“ („Back“). Filmo kūrėjų archyvas.
Kadras iš filmo „Namo“ („Back“). Filmo kūrėjų archyvas.

Režisierė Gabrielė Urbonaitė ir jos komanda „Indiegogo“ minios finansavimo platformoje renka pinigus naujam trumpametražiam vaidybiniam filmui „Namo“ („Back“) ir kviečia prisidėti Lietuvos kino mylėtojus.

Tai – Gabrielės diplominis darbas Emersono koledže Bostone (JAV), bet jo filmuoti Gabrielė grįžo į Lietuvą.

„Namo“ pasakoja apie Ievą, 22-ejų metų aktorę, kuri grįžta į gimtąjį Vilnių iš Los Andželo. Per pirmąsias dvylika valandų Vilniuje Ieva susiduria su tuo, kaip jos namai – žmonės ir pats miestas – pasikeitė. Ji susitinka su mama ir draugais, kurie įsivaizduoja Ievą kaip sėkmingą aktorę, o Ameriką – kaip galimybių šalį. Tik savo buvusiam vaikinui Tadui Ieva atskleidžia, kad jos lūkesčiai neatitiko realybės, kad ji jaučiasi pasimetusi ir netikra dėl ateities.

Filmo scenarijaus autorė ir režisierė G. Urbonaitė gerai pažįsta pagrindinės herojės išgyvenimus: „Man buvo šešiolika, kai pirmą kartą išsikrausčiau gyventi į užsienį, į JAV. Prisimenu, kad buvo sunku prisitaikyti prie naujos vietos ir kultūros, bet turbūt dar sunkiau po metų sugrįžti namo, į Lietuvą, ir suprasti, kad Vilnius nebėra toks pats, kokį prisimenu, kai jį palikau, ir kad aš jame nebesijaučiu tokia sava kaip anksčiau.“ Jaunoji režisierė pastebi, kad dalinasi šiuo buvimo „tarp“ jausmu su daugeliu kitų emigrantų. „Namo“ – tai mano bandymas konkrečia vienos merginos istorija kalbėti apie emigraciją ir grįžimą iš jos, apie žmogaus troškimą priklausyti konkrečiai vietai, turėti namus, ir tuo pačiu metu supratimą, kad jokia vieta nelieka nekintanti“, – mąsto ji.

Aktorė Severija Bielskytė. Filmo kūrėjų archyvas
Aktorė Severija Bielskytė. Filmo kūrėjų archyvas

Ankstesnis G. Urbonaitės filmas „Plaukikė“ buvo apdovanotas „Sidabrine gerve“ kaip geriausias 2013 m. trumpametražis vaidybinis filmas, buvo rodomas ir laimėjo prizus festivaliuose Prancūzijoje, Švedijoje ir JAV.

„Namo“ projektas buvo tarp devynių iš viso pasaulio atrinktų trumpametražių filmų projektų „Berlinale Talents Short Film Station“ dirbtuvėse Berlyne. Ten režisierė vystė filmo scenarijų ir „pičingo“ (pitching) metu pristatė projektą kino industrijos profesionalų grupei.

Filmo herojus įkūnys jaunosios kartos aktoriai: Severija Bielskytė, Šarūnas Zenkevičius, Eglė Lekstutytė, Petras Kuneika, Dainius Jankauskas ir kiti. Pagrindinės herojės mamos vaidmenį atliks „Keistuolių teatro” aktorė Viola Klimčiauskaitė.

Daugiau apie kompaniją sužinoti ir filmą galite paremti čia: http://igg.me/at/backthefilm

Projekto pristatymas:

https://vimeo.com/132020645

Filmą prodiusuoja kompanija „Apricot Films“ (prodiuseriai Ieva Bužinskaitė ir Jonas Špokas).

Komentarai