fbpx
Lietuviški filmai, Reportažai

Pristatyta debiutinė Algio Ramanausko komedija „12 kėdžių“ (nuotraukos)

Filmo „12 kėdžių“ premjera
Fotografė Vytautė Ribokaitė

Ketvirtadienio vakarą, gruodžio 23 d.,  „Forum Cinemas Vingis“ kino teatre VIP premjeros metu išskirtiniams žiūrovams buvo pristatytas Algio Ramanausko debiutinis filmas „12 kėdžių“.

„Keletas akcentų. Visų pirma, tai nėra kažkokio filmo perdarinys, kaip kad kurie galėjo pagalvoti. „12 kėdžių“ pirmieji pastatė čekoslovakai kartu su lenkais. Po to – Nacių Vokietija. Vėliau Didžioji Britanija padarė filmą. Yra labai daug sukurtų filmų remiantis romanu „12 kėdžių“. 70-ais metais Melas Brooksas Holivude pastatė filmą „12 kėdžių“ ir tik 1971-ais ir 1974-ais jį padarė Sovietų sąjungoje“, – griežtai atsiribodamas nuo siejimo su Lietuvoje gerai žinomomis ekranizacijomis kalbėjo naujai iškeptas režisierius A. Ramanauskas.

Šis filmas buvo kuriamas remiantis Ilja Ilfo ir Jevgenijaus Petrovo romanu „12 kėdžių“.

„Mes daug ką pakeitėme. Nemanau, kad mėgstantys šį kūrinį sakys, kad šioje komedijoje viskas iškraipyta. Ne, mes laikėmės autentikos tose vietose, kur reikėjo. Bet pabaigą padarėme laimingą. Nes kam reikalingas filmas, kurio pabaiga yra nelaiminga? Tai ne filmas. Tai šūdas“, – pristatinėdamas savo filmas juokavo Algis Rmanauskas.

Filmo „12 kėdžių“ premjera
Fotografė Vytautė Ribokaitė

Apie filmą

Filmo veiksmas įsisuka, kai sovietinei epochai atstovaujantis Kysa (vaidina aktorius Julius Žalakevičius) išsiplepa Benderiui, apsukriam šiuolaikiniam vyrukui, apie vienoje iš dvylikos kėdžių uošvės paslėptus turtus. Šios dvi itin skirtingos asmenybės suvienija jėgas ir kartu leidžiasi ieškoti seniai paslėptų deimantų. Tos paieškos beprotiškų nuotykių zigzagais juos veda nuo Baltijos jūros iki Vilniaus ir atgal.

Filmuojama buvo didžiuosiuose šalies miestuose Vilniuje ir Kaune, taip pat pajūryje – Klaipėdoje, Palangoje, Nidoje ir plaukiant laivu į ją. Komedijoje iš viso nusifilmavo apie 60 aktorių – tiek profesionalų, tiek kviestinių žvaigždžių, tarp kurių – ir daug žinomų žmonių.

Premjeros akimirkos

Komentarai