fbpx
Kino pavasaris, Naujienos

Pristatyta „Kino pavasario“ retrospektyva su režisieriumi Leosu Caraxu

Leos Carax, Irmantas Gelūnas
 Leos Carax, Irmantas Gelūnas
Režisierius Leos Carax
Irmanto Gelūno nuotrauka

Lapkričio 1 d. įvyko pirmasis jubiliejinio „Kino pavasario“ renginys – garsiam prancūzų režisieriui Leosui Caraxui skirtos retrospektyvos pristatymas. Joje apsilankė ir pats kino kūrėjas. Pirmą kartą „Kino pavasaryje“ jis viešėjo 1996-aisiais. Su daug didesniu bagažu filmų čia režisierius grįžo po maždaug 18 metų, taip nudžiugindamas daugybę mūsų šalies kino mylėtojų.

20-ajame „Kino pavasaryje“ minėtą retrospektyvos programą sudarys šie L. Caraxo filmai: „Vaikinas sutinka merginą“ (Boy Meets Girl, 1984), Blogas kraujas (The Night Is Young, 1986), „Naujojo tilto meilužiai“ (Amants du Pont-Neuf , 1991), „Pola X“ (Pola X, 1991), „Šventieji motorai“ (Holy Motors, 2012) ir dokumentinis filmas apie L. Caraxą „Ponas X“ (Mr. X, rež. Tessa Louise-Salome, 2014), dar žinomas pavadinimu „Ponas leos CaraX“ (Mr leos CaraX).

„L. Caraxas yra lyg vėjas, kurį jauti, bet negali apčiuopti“, – filme „Šventieji motorai“ vaidinančios žymios pop atlikėjos Kylie Minogue žodžius susirinkusiems žmonėms pacitavo „Kino pavasario“ meno vadovė Santa Lingevčiūtė.

Paskutinysis šio prancūzų kino kūrėjo filmas „Šventieji motorai“ ir buvo rodomas retrospektyvos pristatymo vakarą. „Tai iš metaforų ir iliuzijų nuaustas filmas, tad linkiu patirti malonumą jį šifruojant“, – prieš seansą žiūrovams palinkėjo S. Lingevičiūtė

Filmo anonsas:

Po „Šventųjų motorų“ peržiūros įvyko filosofo Kristupo Saboliaus moderuotas L. Caraxo ir žiūrovų pašnekesys. Jo metu kalbėtasi apie režisieriaus kūrybą, filmuose skambančią muziką, kone visose juostose vaidinantį aktorių Denisą Lavantą, ilgametę draugystę su mūsų šalies kino kūrėju Šarūnu Bartu, užsiminta apie skaitomas knygas ir, žinoma, statomą muzikinį filmą, kurį galbūt išvysime metų bėgyje.

„Pirmą kartą įsėdau į limuziną Amerikoje, kuomet vienas žymus kantri muzikantas pakvietė pasivėžinti. Šios mašinos man atrodo labai keistos ir paslaptingos. Limuzinus visuomet stebi praeiviai, negalėdami matyti, kas sėdi jų viduje. Keistas faktas ir tas, kad žmonės jų neperka, tik nuomoja“, – apie limuzinus kalbėjo mistiškuoju režisieriumi vadinamas L. Caraxas.

Filmas „Šventieji motorai“, primityviai tariant, yra kaukes keičiančio žmogaus kelionė būtent šia mašina. Šį, kaip ir kitus prieš tai išvardytus filmus, galėsite pamatyti jubiliejinio „Kino pavasario“ metu, kovo 19–balandžio 2 d.

Komentarai
Vilniaus tarptautinis kino festivalis (VTKF) „Kino pavasaris“ yra didžiausias kino renginys Lietuvoje. Sukurtas 1995 metais, festivalis vieno didžiausių ir gausiausiai lankomų renginių šalyje vardą užsitarnavo pateikdamas žiūrovams kruopščiai atrinktą, didžiuosiuose pasaulio festivaliuose kino profesionalų ir mėgėjų įvertintą kino programą.