fbpx
Naujienos, Reportažai

Pristatyta komedija „Grąžinti nepriklausomybę“

Filmo „Grąžinti nepriklausomybę“ pristatymo akimirka
Nuotraukos autorė: Vytautė Ribokaitė

Pasibaigus šventiniam šurmuliui, sausio 4 d., Vilniaus Rotušėje įvyko filmo „Grąžinti nepriklausomybę“ antrojo anonso premjera ir filmo pristatymas spaudos atstovams.

Renginio metu filmo idėjos ir scenarijaus autorius Olegas Šurajevas kartu su kūrybine komanda: režisieriumi Sauliu Baradinsku bei pagrindinius vaidmenis atlikusiais aktoriais – Gediminu Storpirščiu, Ramūnu Cicėnu bei Martynu Nedzinsku, dalijosi filmo kūrimo proceso ypatumais.

Filmo „Grąžinti nepriklausomybę“ pristatymo akimirka
Nuotraukos autorė: Vytautė Ribokaitė

O. Šurajevas atskleidė kad, tai yra didelis darbas ne tik jam, tačiau ir visai komandai. Nors filme personažai įkūnija istorijos herojus – Antaną Smetoną, Joną Basanavičių, Aleksandrą Stulginskį ir Petrą Klimą, kūrėjų komanda pabrėžė, jog filmas nėra istorinis. Tai yra nuotaikinga ir universali komedija apie keturis Lietuvos Nepriklausomybės akto signatarus, kurie grįžta į Lietuvą praėjus šimtmečiui nuo šalies nepriklausomybės paskelbimo. Lietuvos kino centras patvirtino, kad amžiaus apribojimų filme nėra, todėl „Gražinti nepriklausomybę“ gali žiūrėti tiek trejų metų vaikas, tiek suaugęs žmogus.

Filmo „Grąžinti nepriklausomybę“ pristatymo akimirka
Nuotraukos autorė: Vytautė Ribokaitė

Aktorius R. Cicėnas vos išgirdęs S. Barandinsko pasiūlymą vaidinti A.Stulginskį iš pradžių pagalvojo, kad tai pokštas. Tuo tarpu G. Storpirštis teigė, jog galimybė suvaidinti J. Basanavičių gali pasitaikyti tik kartą gyvenime, todėl pasiūlymą iš karto priėmė. Įkalbėti politikus nusifilmuoti juostoje taip pat buvo nesudėtinga, tad filme galima bus išvysti R. Šimašių ir S. Skvernelį.

Pačioje filmavimo pradžioje buvo griežtai laikomasi scenarijaus, tačiau jau 7–8 filmavimo dieną aktoriai pradėjo improvizuoti.

„Prajuokinti gali kiekvienas, tačiau per humorą kažką pasakyti – ne. Mūsų atveju, tai pavyko padaryti“, – teigė O. Šurajevas.

Komedija „Grąžinti nepriklausomybę“ Lietuvos kino teatruose bus pradėta rodyti sausio 19 dieną.

Komentarai