fbpx
Reportažai

Pristatyta nuotykių komedija „Traukinio apiplėšimas, kurį įvykdė Saulius ir Paulius“

Filmo „Traukinio apiplėšimas, kurį įvykdė Saulius ir Paulius“ spaudos konferencija, Fotografė Aušra Ginotytė
Filmo „Traukinio apiplėšimas, kurį įvykdė Saulius ir Paulius“ spaudos konferencija, Fotografė Aušra Ginotytė
Filmo „Traukinio apiplėšimas, kurį įvykdė Saulius ir Paulius“ spaudos konferencija
Fotografė Aušra Ginotytė

Antradienį, vasario 3 d., kino teatre „Forum Cinemas Vingis“ žiniasklaidai buvo pristatytas filmas „Traukinio apiplėšimas, kurį įvykdė Saulius ir Paulius“ . Po, autorių pavadinto „romantine meilės nuotykių komedija“ filmo, įvyko trumpa spaudos konferencija, kurioje dalyvavo aktoriai: Giedrius Savickas, Marius Repšys, Rita Žliobaitė bei režisieriai: Simonas Aškelavičius, Ričardas Marcinkus.

Anot „Traukinio apiplėšimas, kurį įvykdė Saulius ir Paulius“ režisierių, tai – epinė istorija iš nedidelio miestelio – Anykščių. Filme pasakojama apie du niekuo neišsiskiriančius draugus, kurių vardai rimuojasi, – Saulių ir Paulių, – patekusius į painią situaciją, kurioje gausu įvairių personažų ir siužetinių linijų: mafija, gruzinai, vestuvės bei vesterno elementai.

Spaudos konferencijos metu buvo kalbama apie priežastis, nulėmusias Anykščių pasirinkimą filmuoti filmui. Tokį pasirinkimą lėmė keletas veiksnių: visų pirma, Puntuko akmuo ir traukinys „Siaurukas“, kurie yra neatsiejama Anykščių dalis bei reikalingi filmo atributai. Taip pat pasirinkimui įtakos darė ir tai, jog istorijai „apie paprastus žemiškus žmonės, kaip jie tampa herojais ir patiria nuotykius“ autoriai ieškojo nedidelio miestelio.

Aktoriai Giedrius Savickas ir Rita Žliobaitė, Filmo „Traukinio apiplėšimas, kurį įvykdė Saulius ir Paulius“ spaudos konferencija, Fotografė Aušra Ginotytė
Aktoriai Giedrius Savickas ir Rita Žliobaitė, Filmo „Traukinio apiplėšimas, kurį įvykdė Saulius ir Paulius“ spaudos konferencija
Fotografė Aušra Ginotytė

Taip pat konferencijoje buvo aptarta aktorių atranka keliems konkretiems vaidmenims. Sauliaus ir Pauliaus personažai, nors ir turintys vardus, kurie rimuojasi, yra labai skirtingi (rež. S. Aškelavičius pabrėžia, kad šie skirtumai netrukdo personažų draugystei). Kaip ir filmo herojai, taip ir juos įkūniję aktoriai: Giedrius Savickas bei Marius Repšys, režisieriaus Simono Aškelavičiaus teigimu, yra skirtingi: „Giedrius – lyriškas, tai galime pamatyti ir filme, o Marius yra kitoks – žemiškesnis“. Taip pat žurnalistus sudomino Bernadetos Lukošiūtės pasirinkimas Babos vaidmeniui. Režisieriai pagrindine šio pasirinkimo priežastimi įvardino netikėtumo faktorių. Šiam vaidmeniui buvo ieškoma aktorė, galinti nustebinti žiūrovą.

Paklausti apie filmo perspektyvas užsienio rinkoje, režisieriai neslėpė, kad filmas yra orientuotas į Lietuvos publiką. Ričardas Marcinkus teigė, kad viena iš priežasčių yra ta, kad lietuviškų „juokelių“ neįmanoma išversti į anglų kalbą, ir verčiami jie praranda dalį savo žavesio.

Jie nori pamatyti šį filmą pats pirmas, dalyvauk „KINFO apdovanojimai 2015“ nugalėtojų paskelbimo ir apdovanojimų ceremonijoje. Po jos bus išankstinė filmo „Traukinio apiplėšimas, kurį įvykdė Saulius ir Paulius“ peržiūra. Bilietus gali pirkti ČIA. Apdovanojimuose taip pat galėsi sutikti ne tik Saulių ir Paulių, bet ir daugybę kitų kino žvaigždžių: Emilį Vėlyvį, Donatą Ulvydą, Simoną Aškelavičių, Jurgą Šeduikytę, Ramūną Cicėną, Vytautą Kaniušonį, Martyną Starkų ir kitus.

Spaudos konferencijos akimirkos:

Komentarai