fbpx
Kino pavasaris, Reportažai

Pristatyta skaniųjų „Kino pavasario“ filmų programa

Kulinarinių filmų programos atidarymas Monikos Daužickaitės nuotrauka
Kulinarinių filmų programos atidarymas
Monikos Daužickaitės nuotrauka

Nors festivalis prasideda rytoj, kovo 20 d., vakar buvome pakviesti paskanauti šefo Giano Luco Demarco („Kulinarijos studija“) ir šefo Ali Gadžijevo („Ali šokoladinė“) gardumynų bei susipažinti su kulinarinių filmų programa.

„Iš tikrųjų gyvenime yra trys svarbūs dalykai: geras skonis, šalio jo – geras kinas, ir pats svarbiausias – gera ir nuostabi jūsų kompanija. Mėgaukimės vienas kito kompanija“, –  sveikino susirinkusius „Santa Maria“ atstovybės Lietuvoje vadovas Rimantas Norvilas.

Šefas Gianas Lucas Demarco vaišino keturių rūšių vieno kąsnio užkandėlėmis, o šefas Ali Gadžijevas stebino minus 190-ies laipsnių temperatūros skystame azote apvirtais morengais ir juodojo šokolado su čiobreliais saldainiais.

Vakaro filmu buvo „Gero apetito, prezidentę!“ – tai tikrais faktais paremtas filmas apie buvusio prezidento François Mitterrando virėją Danièle Mazet-Delpeuch. Komiška drama žavi Catherine Frot vaidyba ir užburia patiekalų grožiu. Filmas pelnė tarptautinės kino kritikų federacijos FIPRESCI apdovanojimą. O šefas Gianas Lucas Demarcas šį filmą ėjo žiūrėti jau septintą kartą.

Kulinarinių filmų programos atidarymas Monikos Daužickaitės nuotrauka
Kulinarinių filmų programos atidarymas
Monikos Daužickaitės nuotrauka

Maistas ir meilė

Festivalio metu režisierė Tammy Riley-Smith pristatys savo filmą „Skanu“. Filme jaunas pradedantis savo karjerą virėjas Žakas bando padėti pamilti ir išmokti mėgautis maistu Stelą, merginą, kurios itin keistas požiūris į maistą.

Iš Indijos atkeliavęs romantinis filmas „Dėžutė pietums“ jau dabar vadinamas festivalio atradimu ne vien dėl ypatingos ir sunkiai iš šalies įtikimos, nors puikiai veikiančios, pietų sistemos Mumbajuje, kai pietūs yra pristatomi per kurjerius, tiesiogiai į darbą. Šiame filme pasakojama istorija apie netikėtai ne tam žmogui į rankas pakliuvusią pietų dėžutę. Taip vienišas vyras per maistą ir užsimezgusį bendravimą rašteliais įsimyli ištekėjusią moterį. Kuo tai baigsis? Teks ateiti pamatyti filmo.

Vienintelis šios programos dokumentinis filmas – „Pamišimas dėl vyno“. Filmas visiems gero vyno mylėtojams ir jo kolekcionieriams. Filmas pasakoja apie Kinijos susidomėjimą nauju Bordo regiono vynu. Aktualiausios temos ir nesuvokiamos vyno kainos, štai ką išvysite pasirinkę šį filmą.

Iki greito susitikimo „Kino pavasaryje“!

Komentarai
Kinas - man tai galimybė pamatyti pasaulį kitų žmonių akimis, kartais gražesnį - žavesnį, kartasi žiauresnį ir sukrečiantį iki sielos gelmių, tai galimybė nukeliauti, į bet kurį laikmetį, į bet kurią erdvę. KINFO - nes čia kinas gyvas, apie jį kalbama, rašoma, diskutuojama, apie jį skleidžiama žinia visiems bendraminčiams. Aš čia, nes norisi, kad apie kino pasaulį, egzistuojantį čia pat Lietuvoje ir tą už jūrų marių sužinotų kuo daugiau žmonių.