fbpx
Naujienos, Reportažai

Pristatytas filmas „BILIETAS. The Ticket“ apie legendinę „Žalgirio“ komandą (nuotraukų galerija)

E. Jakilaitis, V. Chomičius, P. Jankūnas ir V. Dambrauskas
Filmo „BILIETAS. The Ticket“ premjera
Fotografė Vytautė Ribokaitė

„Užaugo karta, gal net pusantros, kuri apie tai nieko nėra girdėję. Matydami šį filmą, manau, jie patirs visišką atradimo džiaugsmą. Nukeliausime į kitą planetą. Žaidimas tas pats, bet jis vyksta kitoje planetoje. Visiškai viskas buvo kitaip“, – pristatydamas trejus metus kurtą dokumentinį filmą apie legendinę 1979-1989 m. Kauno „Žalgirio“ krepšinio komandą kalbėjo jo prodiuseris Edmundas Jakilaitis.

Spalio 17 d. legendinėje Kauno sporto halėje vyko išskirtinė premjera. Lietuvos sporto istorijos mėgėjai ir ištikimi „Žalgirio“ sirgaliai pirmieji galėjo išvysti režisieriaus Vytauto Dambrausko filmą „BILIETAS. The Ticket“.

Kūrybinė komanda
Filmo „BILIETAS. The Ticket“ premjera
Fotografė Vytautė Ribokaitė

„Labai svarbu, kad premjera vyksta šioje Kauno sporto halėje, kurios sienos prisirpusios energijos, kurią per tiek metų sukūrė žiūrovai vykstant įvairioms „Žalgirio“ kovoms. Ta energija tapo vienu filmo personažų“, – prieš premjerą sakė V. Dambrauskas.

E. Jakilaičiui pristačius filmo idėją ir kartu pasitarus buvo nuspręsta daugiau pasigilinti į šio laikotarpio kovas.

„Kuo daugiau gilinomės, tuo daugiau atradome, kai tai ne tik kovos, kurios vyko krepšinio aikštelėje, bet buvo daug ir žmogiško santykio, vienybės. Būtent tai ir lipdė tai, kas tuo metu vyko Halėje ir kitose arenose, ir ką tuo metu išgyveno sirgaliai“, – kalbėjo režisierius.

Filmo „BILIETAS. The Ticket“ premjera
Fotografė Vytautė Ribokaitė

Filmo prodiuseriui E. Jakilaičiui kurti filmą apie legendinę „Žalgirio“ krepšinio komandą kilo dėl to, kad 1979-1989 m. komandos pasiekimai bei fenomenas nėra tinkamai atspindėtas ir įamžintas.

„Žalgirio“ kovų laikotarpis su CSKA, 9-as dešimtmetis, nėra vien apie sportą, aišku, sportas yra pirmiausia, bet yra ir apie visuomenės virsmą, ir apie mažo kovą su dideliu, ir apie žalio kovą su raudonu, ir apie pasitikėjimą, kad mes, maži, galime įveikti didelį.

Ar be „Žalgirio“ kovų, be to, kad istorinėje Halėje jau kokiais 1984-aisiais ar anksčiau skambėjo „Lietuva, Lietuva“. Kiek tai padarė poveikio vėliau prasidėjusiam Sąjūdžiui, Lietuvos lyderystei atsiskiriant nuo Sovietų sąjungos? Šiame filme kalbame ne vien apie sportą, bet ir apie visą epochą, per krepšininkų gyvenimus kalbame, kaip tais laikais gyveno žmonės“, – kalbėjo prodiuseris.

Filmo „BILIETAS. The Ticket“ premjera
Fotografė Vytautė Ribokaitė

„BILIETAS. The Ticket“ pristatyme dalyvavo ir vienas 1979-1989 m. komandos narių Voldemaras Chomičius.

„Laikotarpis, kuriame gyvenome, treniruotės mus sujungė ne tik kovoms aikštelėje, bet jungė ir už jos ribų. Visi žinojome kiekvieno bėdas, rūpesčius, stengėmės vienas kitam padėti, visur būti kartu, pasidžiaugti kartu, kada laimime. Tie metai praleisti kartu išmokė, kaip turime žaisti kaip komanda, ir vienas kitą labai gerai žinojome, kas ką gali, ko galime tikėtis iš vieno ar kito žaidėjo“, – prisiminimais dalinosi legendinis krepšininkas.

Premjeros akimirkos

LKC finansuojamo projekto „Lietuviško kino sklaida internetinėje erdvėje 2023“ tekstas
LKC
Komentarai
Esu „KINFO“ redaktorius ir kitų darbų darbelių darytojas. Į „KINFO“ komandą patekau netikėtai, tad būnant „KINFO“ komandoje netikėtumų ir nuotykių netrūksta. Smagu, kad „KINFO“ sudaro galimybę tobulėti, sutikti naujų įdomių žmonių bei progą prisidėti prie lietuviško kino sklaidos. Kinas, anksčiau buvęs interesų periferijoje, tapo itin svarbia gyvenimo dalimi, be kurios būtų nemiela gyventi.