fbpx
Naujienos

Pristatytas lietuviškas „Sangailės vasaros“ plakatas – su abiem pagrindinėmis filmo aktorėmis

Filmo „Sangailės vasara“ plakatas „ACME Film“ archyvas
Filmo „Sangailės vasara“ plakatas
„ACME Film“ archyvas

„Kad skristum, turi nesilaikyti“ – tokiais žodžiais žiūrovus Lietuvoje pasitinka antradienį pristatytas lietuviškas filmo „Sangailės vasara“ plakatas. Taip pat jau paskelbta ir oficiali filmo premjeros Lietuvoje data. „Sidabrinėse gervėse“ geriausiu metų vaidybiniu filmu išrinktą juostą šalies kino teatrai pradės rodyti nuo rugpjūčio 21-osios.

Plakate nufotografuotos pagrindinės filmo aktorės: emocijas slepianti, pilką džemperį užsivilkusi Sangailė (aktorė Julija Steponaitytė) ir jos priešingybė, žaisminga ir besišypsanti Austė (aktorė Aistė Diržiūtė).

Šis plakatas gerokai skiriasi nuo to, kuris yra naudojamas pristatant „Sangailės vasarą“ tarptautiniuose festivaliuose. Pastarajame nufotografuota viena Sangailė, sėdinti ant lėktuvo sparno.

Naujuoju plakatu perduodama ir viena svarbiausių filmo žinučių: kad jeigu nori įveikti baimes, turi atsiriboti nuo tų dalykų, kurie jas sukelia. Tai pavyko padaryti filmo herojei, savyje užsidariusiai paauglei Sangailei – bet tik tada, kai sutiko Austę. Filmas pasakoja apie dviejų merginų vasarą Lietuvoje, po kurios nė vienos jų gyvenimai nebebus tokie patys.

Plakato fotografė U. Vasyliūtė-Henriko: „Filmą pamatyti tikrai verta“

Specialiai plakato kadrui Aistė ir Julija lipo ant buvusio fabriko Vilniaus Naujamiestyje stogo. Jas ten fotografavo viena populiariausių naujosios kartos fotografių Lietuvoje Ugnė Vasyliūtė-Henriko.

Mažai kas žino, bet Ugnė yra prisidėjusi ir prie paties filmo kūrimo – „Sangailės vasaroje“ rodomas Austės fotoaparatu darytas nuotraukas iš tikro fotografavo būtent ji. Ugnei tai buvo pirmasis kartas dirbti su kinu.

„Buvo labai įdomu vėl sugrįžti prie Sangailės reikalų. Tiek abi aktorės, tiek aš pati jau gyvename kitais projektais, tad buvo gera nors šitai vienai fotosesijai vėl prisiminti filmo kūrimo laiką, aktorių drabužius, nuotaikas“, – sakė po fotosesijos pakalbinta Ugnė.

Panaši nostalgija aplankė ir kelioms valandoms Auste vėl tapusią A. Diržiūtę: „Atrodė, tarsi būčiau grįžusi į praėjusias dienas. Įdomu nuvalyti dulkes nuo personažo, nuo suknelių ir vėl pasinerti į filmo nuotaiką. Buvo gera“, – prisimena aktorė.

Pati Ugnė jau matė „Sangailės vasarą“ ir drąsiai rekomenduoja filmą kitiems. „Man labai patiko. Lietuvoje apie filmą bus įvairių nuomonių, bet dėl to tik dar labiau verta jį pažiūrėti.

Man asmeniškai šis filmas atspindi būseną, kai tik grįžau į Lietuvą iš Londono. Išvažiavau pati būdama paauglė – praktiškai tokio amžiaus, kaip Sangailė ir Austė. Tada grįžau į Lietuvą ir darbas prie šio filmo buvo viena pirmųjų veiklų čia. Atrodė, kad grįžau į tą patį etapą, kurį ir buvau palikusi“, – kalba fotografė, geriausiai žinoma kaip fotoprojekto „Mama ir dukra“ autorė. Jame ji pozuodama it savo mama atkūrė mamos paauglystės nuotraukas. Emociškai labai stiprų projektą gausiai aprašė žiniasklaida tiek Europoje, tiek JAV.

Kadras iš filmo „Sangailė“ Festivalio „Kino pavasaris“ archyvas
Kadras iš filmo „Sangailė“
Festivalio „Kino pavasaris“ archyvas

Premjera Lietuvoje – jau už poros mėnesių

Lietuvos žiūrovai Prancūzijoje gyvenančios lietuvės Alantės Kavaitės režisuotą „Sangailės vasarą“ galės išvysti jau greitai – oficiali filmo premjera įvyks rugpjūčio 21-ąją Vilniuje, vėliau jis bus rodomas visuose pagrindiniuose Lietuvos kino teatruose.

Šiuo metu „Sangailės vasara“ keliauja po užsienio festivalius. Birželio pradžioje filmas buvo pristatytas Australijoje, Sidnėjuje, jau rytoj jį pamatys Edinburgo (Jungtinė Karalystė) filmų festivalio žiūrovai, penktadienį – Slovakijos „Art Film Festival“ lankytojai, kur filmas dalyvaus konkursinėje programoje. Liepos pradžioje „Sangailės vasara“ bus pristatyta prestižinėje Čekijos Karlovy Vary festivalio „Variety“ kritikų pasirinkimo programoje.

Žymi naują etapą lietuviškame kine

Tarptautinė „Sangailės vasaros“ kelionė žymi naują etapą lietuviškame kine: A. Kavaitė gavo prizą už geriausią užsienio filmo režisūrą prestižiniame JAV festivalyje „Sundance“, „Sangailės vasara“ taip pat buvo atrinkta į vieno svarbiausių Europoje Berlyno kino festivalio „Panoramos“ programą, o filmo aktorė A. Diržiūtė Berlyne atstovavo Lietuvai geriausių jaunųjų festivalio aktorių konkurse „Shooting Stars“. To lig šiol nebuvo pavykę pasiekti jokiam lietuviškam filmui.

„Sangailės vasara“ buvo įvertinta ir namuose: gegužės pabaigoje vykusiuose svarbiausiuose Lietuvos kino apdovanojimuose „Sidabrinės gervės“ filmas išrinktas geriausiu metų ilgametražiu vaidybiniu filmu, Sangailę suvaidinusi aktorė J. Steponaitytė tapo geriausia aktore, o filmo dailininkas Ramūnas Rastauskas – geriausiu dailininku.

Vaidybinį filmą „Sangailės vasara“ prodiusavo kompanija „Fralita Films“ kartu su prancūzų kompanija „Les Films d’Antoine“, taip pat prisidėjo olandų prodiuserių kompanija „Viking Films“. Filmo gamybą Lietuvoje parėmė Lietuvos kino centras.

Komentarai
„ACME Film" turi išskirtines teises Lietuvos, Latvijos bei Estijos kino teatruose platinti „Warner Brothers" filmus, taip pat išskirtines teises „Sony Pictures" filmams platinti Lietuvos bei Estijos kino teatruose. „ACME Film" yra didžiausia nepriklausomų filmų platintoja Baltijos šalyse. Mūsų partneriai yra „Summit Entertainment", „Lakeshore International", „Studiocanal", „Wild Bunch", „Lionsgate", "Focus Features", EEAP ir daugelis kitų. Glaudūs ryšiai "ACME Film" sieja ir su didžiausiomis rusų filmų platinimo kompanijomis - „West Video", „Central Partnership" bei „Paradise MGN"