fbpx
Reportažai

Pristatytas naujasis Algimanto Puipos filmas „Edeno sodas“

Filmo „Edeno sodas“ premjera Fotografė Monika Daužickaitė
Filmo „Edeno sodas“ premjera
Fotografė Monika Daužickaitė

Trečiadienio, rugsėjo 2 d., vakarą „Forum Cinemas Vingis“ kino centre Vilniuje įvyko dvejus metu kurto Algimanto Puipos filmo „Edeno sodas“ premjera.

Į naujosios juostos premjerą susirinkusius garbingus svečius pirmasis pasveikino jos režisierius Algimantas Puipa.

„Kinas yra sapnai. Mes [kino kūrėjai] verčiame žiūrovus žiūrėti svetimus sapnus. Skaitydamas knygą sapnuoji kartu su autoriumi. Šiuo atveju – tai yra sapnas, kurį aš priverčiu žiūrėti 500-us žiūrovų. Garsusis Ingmaras Bergmanas dažnai savo prisiminimuose minėdavo, kad jis sapnuodavo vieną ir tą patį sapną – kad ateina į filmavimo aikštelę, ir visa filmavimo grupė supranta bei mato, kad jis nežino, ką filmuoti.

Panašų sapną sapnavau šiąnakt. Kad yra filmo premjera, aš išeinu į sceną, yra daug žmonių, bet aš nežinau, ką pasakyti. Todėl kalbu tą, ką pasakiau“, – šmaikščiai nedaugžodžiavo režisierius.

Filmo „Edeno sodas“ premjera Fotografė Monika Daužickaitė
Filmo „Edeno sodas“ premjera
Fotografė Monika Daužickaitė

Po trumpos režisieriaus kalbos premjerus svečius ir visą kūrybinę komandą taip pat pasveikino ir Lietuvos Respublikos kultūros ministras Šarūnas Birutis.

„Džiaugiuosi, kad mūsų kino legendos iš naujo susitinka su žiūrovais šiame filme. Taip pat labai džiaugiuosi, kad mes turime savotišką sugrįžimą, todėl sveikindamas visus kūrėjus, ypač režisierių, nuostabius aktorius, turiu vieną puokštę, kurią noriu įteikti sugrįžimo proga scenarijaus bendraautorei Janinai Survilaitei. Kad ji tiek savo knygomis, tiek savo buvimu džiugintų mus“, – kalbėjo LR kultūros ministras Šarūnas Birutis.

Vakaro metu buvo galima sutikti nemažai vyresniosios kartos aktorių bei kitų žymių žmonių: Vaivą Mainelytę, Juozą Budraitį, Gražiną Baikštytę, operatorius Algimantą Mikutėną, Donatą Pečiūrą, režisierių Audrių Juzėną, LRT generalinį direktorių Audrių Siaurusevičių bei daugelį kitų.

Filmo „Edeno sodas“ premjera Fotografė Monika Daužickaitė
Filmo „Edeno sodas“ premjera
Fotografė Monika Daužickaitė

Utopinėje režisieriaus vizijoje ekonominė gerovė į Lietuvą traukia imigrantus, o turtingi lietuviai iš viso pasaulio grįžta į tėvynę praleisti gyvenimo saulėlydžio. Neseniai savo vyrą palaidojusi emigrantė iš Švedijos Linda (akt. Viktorija Kuodytė) gauna darbą išskirtiniame pensionate „Edeno sodas“. Čia, ant ežero kranto įsikūrusiame senoviniame dvare, dienas leidžia pagyvenę milijonieriai. „Edeno sode“ Linda susipažįsta su išskirtinėmis šios įstaigos taisyklėmis ir pačias netikėčiausias senjorų užgaidas pasiryžusiu vykdyti personalu. Pamažu moteris apsipranta su vilos gyventojais ir ima prie jų prisirišti.

„Edeno sodo“ senjorai savaip išgyvena senatvės ūkanas ir prošvaistes, tačiau nepasiduoda sąstingiui. Anos Kareninos vaidmens negalinti išsižadėti garsi aktorė (Vaiva Mainelytė) ryžtasi dar vienai meilės avantiūrai, ekscentriška našlė (Gražina Balandytė) šokdina visą vilos personalą, o senas profesorius (Vytautas Paukštė) vis dar jaučiasi esąs mokslininkų konferencijoje. Tuo metu aristokratiškam pulkininkui (Povilas Stankus) labiau rūpi jaunos slaugytojos ir piršlybos. Šalia jų įsikūręs garsus psichiatras (Juozas Budraitis) serga nepagydoma liga ir mėgina išskleisti amžinųjų klausimų lygties nežinomuosius.

Akimirkos iš premjeros

Komentarai
Esu „KINFO“ redaktorius ir kitų darbų darbelių darytojas. Į „KINFO“ komandą patekau netikėtai, tad būnant „KINFO“ komandoje netikėtumų ir nuotykių netrūksta. Smagu, kad „KINFO“ sudaro galimybę tobulėti, sutikti naujų įdomių žmonių bei progą prisidėti prie lietuviško kino sklaidos. Kinas, anksčiau buvęs interesų periferijoje, tapo itin svarbia gyvenimo dalimi, be kurios būtų nemiela gyventi.