fbpx
Kino pavasaris, Naujienos

Programos „Festivalių favoritai“ pristatyme skambėjo „Aferim!“

Vida Ramaškienė
Vida Ramaškienė
Vida Ramaškienė
Festivalio „Kino pavasaris“ archyvas

Artėjant 20-ajam „Kino pavasariui“ įvyko programos „Festivalių favoritai“ pristatymo renginys. Ir šiemet šios programos žiūrovai išvys prestižiniuose pasaulio festivaliuose geriausiai įvertintus filmus.

Pasak pristatyme apsilankiusios aktorės Valdos Bičkutės, ji niekada nesirenka ką žiūrėti pagal festivalio programas, o tiesiog nardo bendrame repertuare, tačiau iš to, ką ji išgirdo šiandien, susidarė įspūdį, kad tai išties įspūdinga programa.

„Festivalių favoritų“ filmai pasižymi žanrine įvairove, geografiniu platumu, diskusijas keliančiomis temomis bei žymių aktorių gausa, tarp kurių Johnas Malkovichius, Jamesas Gandolfinis ar Jake’as Gyllenhaalas.

„Labai smagu sulaukti „Kino pavasario“, nors pavasario už lango dar nematyti. Tikiuosi, festivalis jį pakvies. Mes jau antrus metus bendradarbiaujame su festivaliu, nes tiek „Kino pavasaris“, tiek „Boslita ir Ko“ yra savo sričių favoritai. Linkiu gero festivalio pagardinto „Bosca Anniversary“ burbuliukais“, – pristatymo metu kalbėjo programos rėmėjo „Boslita ir Ko“ atstovas Dalius Neliubšys.

Pristatymo renginyje susirinkusiems svečiams buvo parodyta Izraelio režisieriaus Erano Riklio drama „Šokantys arabai“ („Dancing Arabs“). Tai pasakojimas apie arabų mieste Izraelyje užaugusį vaikiną Ejadą, kuris, pradėjęs studijuoti Jeruzalės universitete, pradeda draugauti su žydaite, tačiau dėl rasinės diskriminacijos yra priverstas slėpti savo santykius. Įtampa tarp žydų ir arabų bendruomenių pasireiškė ir Jeruzalės kino festivalyje, kuris, baiminantis dėl žiūrovų saugumo, atšaukė šio filmo seansą po atviru dangumi.

„Tai beveik autobiografinė istorija, parašyta remiantis scenarijaus autoriaus – labai garsaus Izraelio rašytojo Sayed Kashua gyvenimu. „Šokantys arabai“ – optimistinis filmas, o kino kritikai po jo premjeros Lokarno kino festivalyje pripažino, jog tai iki šiol geriausias režisieriaus E. Riklio filmas, – prieš peržiūra pasakojo „Kino pavasario“ programos sudarytojas Edvinas Pukšta. – „Aferim!“ (turk. Bravo! – aliuzija į vieną iš programos filmų tokiu pat pavadinimu) „Šokantiems arabams“.

Tarp 18 „Festivalių favoritų“ filmų bus galima išvysti ir labai žymaus lietuvių kilmės režisieriaus Michelio Hazanaviciaus, už nespalvotą filmą „Artistas“ 2011 m. atsiėmusio net septynis „Oskarus“, naujausią juosta „Ieškojimai“ („The Search“). Joje užfiksuota įtampa, tvyranti tarp Rusijos ir Čečėnijos.

„Festivalių favorituose“ taip pat bus rodomas unikalaus Rusijos kino režisieriaus Aleksejaus Germano (1938-2013), kurio kūrybai buvo skirta praėjusių metų „Kino pavasario“ retrospektyva, sūnaus Aleksejaus Germano jaunesniojo režisuotas filmas „Po elektriniais debesimis“ („Under Electric Clouds“). Trejus metus filmavę šią fantastinę, į 2017-ųjų Rusiją nukeliančią dramą operatoriai Jevgenijus Privinas ir Sergejus Michalčiukas Berlyno kino festivalyje buvo apdovanoti „Sidabriniu lokiu“.

Daugiau informacijos apie „Kino pavasario“ programos filmus rasite – čia.

 

Komentarai
Vilniaus tarptautinis kino festivalis (VTKF) „Kino pavasaris“ yra didžiausias kino renginys Lietuvoje. Sukurtas 1995 metais, festivalis vieno didžiausių ir gausiausiai lankomų renginių šalyje vardą užsitarnavo pateikdamas žiūrovams kruopščiai atrinktą, didžiuosiuose pasaulio festivaliuose kino profesionalų ir mėgėjų įvertintą kino programą.