fbpx
Kino pavasaris, Naujienos

Programos „Filmai šeimai“ pristatyme žiūrovus užbūrė netrukus Lietuvą aplankysiantis mielas našlaitis

Programos „Filmai šeimai“ pristatymas
Festivalio „Kino pavasaris“ archyvas

Tik ką prasidėjęs „Kino pavasaris“ šeštadienio rytą surengė seansą patiems išrankiausiems žiūrovams. Vaikams ir jų tėveliams buvo pristatyta programa „Filmai šeimai“. Šių metų programos filmai – lėlinė animacija ir du dokumentiniai – su visokio amžiaus žiūrovais kalbėsis lyg su suaugusiais, tik vaikų lūpomis. Programą atidarė dešimtmetį kurtas lėlinės animacijos šedevras visai šeimai „Moliūgėlio gyvenimas“. 

„Jau trečius metus, inicijuodami „Kino pavasario“ filmų šeimai programą, tikimės, kad prisidedame prie gražios tradicijos puoselėjimo – šeimų laisvalaikio leidimo kine. Šių metų programos atidarymo filmas „Moliūgėlio gyvenimas“ įrodo, kokia didelė vertybė yra šeima. „Oskarui“ nominuotos animacijos režisierius į festivalį atvyks drauge su pagrindiniu aktoriumi – visur jį, net atsiimant įvairiausius apdovanojimus, lydinčia lėlyte Moliūgėliu. Kiek girdėjome festivalis netgi gamina šiam svečiui jo ūgį atitinkančią akreditaciją“, – nuotaikingai kalbėjo programos partnerių „Žemaitijos – ilgaamžės tradicijos“ atstovas.

Programos „Filmai šeimai“ pristatymas
Festivalio „Kino pavasaris“ archyvas

Moliūgėlio gyvenimas“ (orig. „Ma vie de courgette“, ang. „My Life as a Zucchini“) pasakoja apie devynerių metų berniuką, kuris save vadina Moliūgėliu. Po motinos mirties jis lieka vienui vienas. Tuščia alaus skardinė tampa vieninteliu mamą primenančiu daiktu. Moliūgėlis atsiduria vaikų namuose, kur gyvena kiti likimo nuskriausti vaikai. Ir kai atrodo, kad blogiau jau nebegali būti, berniuką aplanko meilė, o kartu su ja ir gyvenimo džiaugsmas bei viltis.

Kritikų išgirto nepriklausomo animacinio filmo premjera įvyko Kanų festivalyje, kur „Moliūgėlio gyvenimas“ tapo didžiausiu metų atradimu.

Filmo „Moliūgėlio gyvenimas“ anonsas: 

Mažieji žiūrovai atranda dokumentiką 
Tiek didelių, tiek mažų žiūrovų pamėgtoje festivalio programoje greta lėlinės animacijos atsirado ir mažiesiems kino mylėtojams mažiau pažįstama kino rūšis – dokumentinis kinas. Programoje rodomi du dokumentiniai filmai visai šeimai, kurie turėtų dar stipriau pasibelsti į jaunųjų žiūrovų širdis.

Dokumentiniame epe „Erelių medžiotoja“ („The Eagle Huntress“, rež. Otto Bello) pasakojama apie Mongolijoje gyvenančią 13 metų mergaitę, kuri išdrįso pakeisti tūkstantmetę tradiciją ir tapti pirmąja su ereliu medžiojančia moterimi. Filmo herojė Aišopalan turės paneigti daug mitų, parodyti drąsą ir ištvermę išgyvenimo įgūdžių reikalaujančioje medžioklėje su kilniaisiais ereliais. Viskas tam, kad įrodytų, jog mergaitės gali būti tokios pat puikios medžiotojos kaip ir berniukai.  

„Tai nepaprastu grožiu užburianti ir jaudinanti istorija apie narsą“, – filmą komentavo programos sudarytoja Aistė Račaitytė.

Filmo  „Erelių medžiotoja“ anonsas: 

Palaukit mūsų!“ (orig. „Nicht ohne uns!“, angl. „Not Without Us!“) – antrasis dokumentinis šios programos filmas, pasakojantis apie vieną svarbiausių vaikystės kelionių į mokyklą, kurią kasdien įveikia milijonai vaikų visame pasaulyje. Režisierės Lina Lužytė (Lietuva) ir Sigrid Klausmann (Vokietija) apkeliavo aplink pasaulį, kad papasakotų šiuos nepaprastus vaikų išgyvenimus pakeliui į mokyklą ir mažiesiems žiūrovams kino salėse.
„Mažesni žiūrovai filme tikriausiai atras skirtingus gyvenimus, kaip pasaulyje gyvena vaikai: atras ir skurdą, ir turtą, pamatys vaikus gyvenančius spalvinguose Meksikos kanaluose, ar dykumose“, – apie filmą pasakoja viena jo režisierių L. Lužytė.

Filmo „Palaukit mūsų!“ anonsas: 

Plačiau apie programą: http://kinopavasaris.lt/lt/programa/?p=630

Komentarai
Vilniaus tarptautinis kino festivalis (VTKF) „Kino pavasaris“ yra didžiausias kino renginys Lietuvoje. Sukurtas 1995 metais, festivalis vieno didžiausių ir gausiausiai lankomų renginių šalyje vardą užsitarnavo pateikdamas žiūrovams kruopščiai atrinktą, didžiuosiuose pasaulio festivaliuose kino profesionalų ir mėgėjų įvertintą kino programą.