fbpx
Naujienos

Psichologė A.Jasaitytė rekomenduoja kino edukaciją vaiko lavinimui

Aistė Jasaitytė Asm. archyvo nuotrauka
Aistė Jasaitytė
Asm. archyvo nuotrauka

Naujiems mokslo metams sparčiai artėjant, tėveliai vis dažniau pasvarsto, kuo užimti vaikus po pamokų tamsiuoju metų laiku. Edukacijos formoms plečiantis, tėvai linkę rinktis kūrybinę edukaciją, kuri lavina visapusius vaiko gebėjimus. Psichologė, edukacinio projekto „Kūrybinės partnerystės“ dalyvė Aistė Jasaitytė tvirtina, kad toks pasirinkimas yra ypač tinkamas.

„Kūrybiškos patirtys sukelia vaikui teigiamas emocijas, taip stiprėja pasitikėjimo savimi jausmas.“ – pabrėžia svarbią kūrybinės edukacijos naudą psichologė A.Jasaitytė.

Kinas yra viena iš puikių priemonių vaiko edukacijai. Filmai ne tik supažindina vaiką su plačiuoju pasauliu, bet ir skatina saviraišką bei asmeninės nuomonės formavimą. Vizualią informaciją vaikas dažnai priima lengviau.

A.Jasaitytė pritariamai teigia, kad filmų pagalba gali būti vystomas vaikų emocinis intelektas, kritinis mąstymas bei tinkami elgesio modeliai. Taip pat ji priduria, kad filmų žiūrėjimas skatina vaikus analizuoti situacijas ir dalintis savo asmeniniais išgyvenimais.

Kino teatras „Pasaka“ kaip ir kasmet aktyviai vykdo edukacinius kino projektus. Šį sezoną šeimos su mažaisiais kino mėgėjais bus laukiami Kinozauro kino seansuose kiekvieną ketvirtadienį – sekmadienį. Kinozauras šįmet kvies kartu žiūrėti tokias nuotaikingas naujienas iš kino pasaulio, kaip „Išvirkščias pasaulis“, „Troliai Mumiai Rivjeroje“, „Neįtikėtina jaunojo išradėjo kelionė“ ir daugelį kitų. Mažieji žiūrovai, kaskart atėję į filmą, gaus po Kinozauro lipduką. Surinkę 3 lipdukus, 4-tą filmą galės žiūrėti nemokamai.

Komentarai