fbpx
Naujienos

Pusę amžiaus smalsumą žadinančio mistiško Diatlovo perėjos incidento įvykiai bus rekonstruojami ir Lietuvoje

Kadras iš filmo „Diatlovo perėja: dingusi ekspedicija“ „ACME Film“ archyvas
Kadras iš filmo „Diatlovo perėja: dingusi ekspedicija“
„ACME Film“ archyvas

Jau mažiau kaip po dviejų savaičių, kovo 8-ąją, Lietuvą pasieks intriguojantis filmų „Kietas riešutėlis 2“, „Gili žydra jūra“ ir „Alpinistas“ režisieriaus Renny Harlino mistinis trileris „Diatlovo perėja: dingusi ekspedicija“ (angl. „The Dyatlov Pass Incident“). Turbūt ryškiausias įrodymas, kad žinomo JAV kino kūrėjo nagrinėta istorija itin aktuali – tas, kad visame pasaulyje smalsumą dešimtmečius žadinančio Diatlovo perėjos incidento atgarsiai atkeliavo ir į Lietuvą. Būtent mūsų šalyje netrukus prasidės kompanijos  UAB „Baltijos filmų paslaugos“ drauge su britų kino kūrėjais „Raw TV“ organizuojami dokumentinės dramos „The Unexplained Files: Dyatlov Pass Incident“ filmavimai.

Tiesa, R.Harlinas kurdamas juosta turėjo gerokai daugiau kūrybinės laisvės, nes jo filmas yra meninis, kad ir paremtas realiais faktais. Netrukus į kino teatrus pakviesianti juosta „Diatlovo perėja: dingusi ekspedicija“ papasakos apie penkių amerikiečių studentų kelionę nežinomomis aplinkybėmis žuvusios Igorio Diatlovo vadovaujamos keliautojų grupės maršrutu.

 

Filmo „Diatlovo perėja: dingusi ekspedicija“ anonsas:

Kaip pasakojo Lietuvoje filmuojamos juostos vykdančioji filmo prodiuserė Lineta Mišeikytė, „The Unexplained Files: Dyatlov Pass Incident“ filmavimo aikštelėje darbuosis apie pussšimtį lietuvių. „Filmo režisierius – Natas Sharmanas. Beje, tik režisierius ir operatorius – britai, o visa kūrybinė grupė ir aktoriai, apie 50 žmonių, – lietuviai“, – sakė ji.

Lietuvoje kuriama dokumentinė drama – tai televizinis filmas, kuriame su vaidybiniais elementais bus atkurti penkiasdešimties metų senumo istoriniai įvykiai. Juos papildys ekspertų bei Igorio Diatlovo ekspedicijos dalyvių artimųjų, pažįstamų interviu. Pastarieji bus filmuojami Maskvoje.

 

Mįslinga istorija – ilgų tyrimų objektas

TV filmo „The Unexplained Files: Dyatlov Pass Incident“ iniciatorius ir vienas pagrindinių pašnekovų – Keithas McCloskey, žurnalistas ir tyrėjas, paskyręs 10 metų Diatlovo turistinės grupės žūties istorijos tyrinejimui.  „Filmavimo aikštelėje Keithas pabandys įminti seniai ramybės neduodančią mįslę ir nuodugniai išnagrinėti, kas galejo nutikti 1959-ųjų vasarį Uralo kalnuose, kai nežinomomis aplinkybėmis mirė devyni rusų žygeiviai. Jam talkins garsus Lietuvos alpinistas, Lietuvos Alpinizmo asociacijos atstovas Algimantas Kuras, kuris pateiks komentarus kaip alpinizmo ekspertas“, – pasakojo L.Mišeikytė.

Lietuviai garsėja kaip puikūs kino specialistai

Prodiuserės teigimu, Lietuvoje filmavimai vyks todėl, kad filmą kurianti kompanija „Raw TV“ jau yra čia dirbusi ir buvo sužavėta lietuvių profesionalumu. „Jie mūsų šalyje dirbs jau antrą kartą, praėjusių metų vasarą Lietuvoje buvo labai sėkmingai nufilmuotas kitas dokumentinis britų projektas „Locked Up Abroad: Escape from Gulag“. Kadangi „The Unexplained Files: Dyatlov Pass Incident“ bus televizinis filmas, tikrųjų Uralo kalnų nerodysime. Dabar Lietuvoje daug sniego, tad operatorius meistriškai pasitelkęs kamerą sukurs kalnų įspūdį, juolab dalis I.Diatlovo grupės keliautojų žuvo miške, o miškų ir tinkamų kraštovaizdžių, laimei, turime, kad būtų galima įtikinti žiūrovą, kad jis yra būtent toje vietoje, kur ir įvyko nelaimė“, – sakė ji. Lietuvoje bus filmuojama ta dokumentinės juostos dalis, kurioje bus įamžinti vaidybiniai elementai – lemtingosios I.Diatlovo turistinės grupės žūties naktis. Ekrane pasirodys jauni Lietuvos aktoriai Karina Stungytė, Aleksandras Kanajevas, Irma Bogdanovičiūtė ir kiti.

Pasak L.Mišeikytės, tokie bendri projektai turi neabejotinos naudos Lietuvai ir pritraukia taip reikalingas užsienio investicijas. Dramos „The Unexplained Files: Dyatlov Pass Incident“ filmavimai turėtų prasidėti Lietuvoje jau šią savaitę.

Amerikietiškojo filmo „Diatlovo perėja: dingusi ekspedicija“ premjera Lietuvoje – jau kovo 8 dieną.

 

Komentarai