fbpx
Naujienos, Šeršėliafam

Rafinuoto humoro dozė prancūzų komedijoje „Lovoje su Viktorija“

Kadras iš filmo „Lovoje su Viktorija“ Kino teatro „Pasaka“ archyvas
Kadras iš filmo „Lovoje su Viktorija“
Kino teatro „Pasaka“ archyvas

Pagrindinėje „Šeršėliafam“ festivalio programoje subtilaus humoro dozę garantuos prancūzų režisierės Justine Triet filmas „Lovoje su Viktorija“ (Victoria, 2016). Romantinė komedija, atidariusi šių metų Kanų kino festivalioKritikų savaitės“ programą, ironiškai, tačiau, taip pat, labai elegantiškai vaizduoja dažnai itin chaotišką bei kartais absurdišką šiuolaikinės moters kasdienybę. Pagrindinį Viktorijos vaidmenį filme atlieka žavioji belgų aktorė Virginie Efira.

„Lovoje su Viktorija“ – tai filmas, kuriame dalelę savęs ras bene kiekviena šiuolaikinė moteris. Pagrindinė filmo herojė – advokatė ir išsiskyrusi dviejų vaikų mama Viktorija Spik. Iš pirmo žvilgsnio ji – įžūli ir savimi pasitikinti moteris, tačiau iš tiesų kasdienis jos gyvenimas – pilnas iššūkių, su kuriais Viktorijai sunkiai sekasi susidoroti. Kuomet jos namuose vyrauja visiškas chaosas, o patrauklios moters asmeninis gyvenimas – virtinė nesėkmingų aklų pasimatymų, likimas Viktorijai pateikia naujų netikėtumų, kurie į jos kasdienybę įneša dar daugiau sąmyšio.

Draugės vestuvėse ji sutinka Semą (Vincent Lacoste) – buvusį narkotikų prekeivį, kurį jai kartą teko ginti teisme ir kuris šiuo metu ieško kokios nors legalios veiklos bei Vincentą (Melvil Poupaud) – seną draugą, įsivėlusį į audringus santykius su savo mergina Eva (Alice Daquet). Ilgai netrukus Vincentas apkaltinamas pasikėsinimu nužudyti savo merginą, tačiau jis tai nuožmiai neigia ir kreipiasi į Viktoriją, kuri nenoriai, bet sutinka jį ginti teisme. Tuo tarpu, Semas atsitiktinumo dėka apsigyvena Viktorijos namuose ir tampa dviejų jos vaikų aukle bei potencialiu jos susižavėjimo subjektu. Ir taip jau painus Viktorijos gyvenimas pavirsta tikra komedija.

Filmo anonsas:

 

Nors dalis kritikų filmą pavadino Holivudinio stiliaus romantine komedija, nereikia pamiršti, jog tai prancūzų režisierės filmas su visa šios šalies kinui būdinga elegancija bei žavesiu.

Filmą „Lovoje su Viktorija“ bus galima išvysti festivalio „Šeršėliafam“ programoje lapkričio 26 d. kino teatre „Multikino“ bei gruodžio 1 ir 3 d. kino teatre „Pasaka“.

Komentarai