fbpx
Naujienos

„REDIRECTED“ – pirmasis lietuviškas filmas, valstybei grąžinęs visą paramą

Redirected
Redirected
„Redirected“
„Kino kulto“ archyvas

Paskutinį savaitgalį Lietuvos kino teatruose pasitinkanti pelningumo ir lankomumo rekordus sumušusi Emilio Vėlyvio režisuota juodoji komedija „REDIRECTED“ tapo pirmuoju filmu Lietuvos kino istorijoje, valstybei grąžinusiu visą skolą už kūrimo metu suteiktą paramą. Iš viso „REDIRECTED“ Lietuvos biudžetą per mokesčius papildė 2 mln. litų – tai yra tiek pat, kiek filmas gavo iš valstybės biudžeto. Filmo prodiuserių teigimu, tai puikus įrodymas, kad kino rėmimas gali ir turi būti ne valstybės labdara, o investicija.

Pasak „REDIRECTED“ prodiuserės Astos Liukaitytės, mokesčių pavidalu filmo į biudžetą grąžinta suma – įrodymas, kad valstybei gali atsipirkti ir kultūros rėmimas. Jos teigimu, tai turėtų būti padrąsinimas ir kitiems kino kūrėjams aktyviau veikti bei nebijoti pristatyti savo kūrybą platesnei auditorijai.

„Kol kas Lietuvoje kurti didelio masto filmus be valstybės rėmimo yra sudėtinga, o gauta parama – didelis įsipareigojimas kiekvienam šalies gyventojui. Visgi būtent tai suprasdami kūrėjai siekia kuo efektyviau panaudoti gautas lėšas ir sėkmingai dirbdami gali grąžinti šią skolą su kaupu. Tikimės, kad ateityje bus remiama vis daugiau kultūros projektų, kuriuos vertinsime ne kaip labdarą, o kaip valstybės investiciją“, – teigia A. Liukaitytė.

Pasak filmo prodiuserės Daivos Jovaišienės, rėmimas – ne tik finansinė grąža, bet ir ilgalaikę naudą nešanti investicija. Prodiuserės teigimu, „REDIRECTED“ žengė sėkmingą žingsnį, pristatydamas lietuvišką kiną tarptautinėje kino rinkoje, ir taip pralauždamas ledus tolimesniems lietuviškiems kino projektams.

„Formuojant Lietuvos kino įvaizdį ir žengiant pirmus žingsnius, labai svarbu užsienio publikai parodyti kokybišką ir patrauklų kiną, o žiūrėdami „REDIRECTED“ daugelis žiūrovų užsienio šalyse pirmą kartą pamatė lietuvišką kiną, kokybe konkuruojantį ir su Holivudo kino produkcija.“, – sako D. Jovaišienė.

Jos teigimu, aukštos kokybės, tarptautinius kino standartus atitinkanti kino juosta „REDIRECTED“ yra pirmas lietuviškas filmas, kurį pavyko parduoti tokiam dideliam skaičiui platintojų užsienyje – iš viso filmas bus parodytas 60 valstybių. Šiuo metu „REDIRECTED“ jau pamatė kino gerbėjai Europoje, filmas taip pat bus rodomas Azijoje.

„Premjerų užsienyje metu „REDIRECTED“ pavyko sėkmingai įkopti į kino teatrų topus D. Britanijoje pagal salių užpildymą, Estijoje pagal surinktas pajamas, jis nepaliko abejingų nė vienoje iki šiol rodytoje šalyje. Šie rezultatai – puikus paskatinimas užsienyje gautą pelną investuoti į dar geresnę antrą filmo dalį“, – sako D. Jovaišienė.

„REDIRECTED“ sukūrė prodiuserių kompanija „Kino kultas“. Sausį šalies kino salėse pasirodžiusi juodoji veiksmo komedija surinko 5,46 mln. litų pajamų ir tapo pelningiausiu bei žiūrimiausiu visų laikų Lietuvos filmu. Populiariausią kino juostą Lietuvos istorijoje pamatė daugiau nei 343 tūkst. žiūrovų. Lapkritį „REDIRECTED / PASAULINĖ VERSIJA“ buvo pristatyta užsienio kino teatruose.

 

Komentarai