fbpx
Reportažai

„Redirected / Už Lietuvą!“ kino teatruose jau nuo sausio 10 dienos!

„Redirected / Už Lietuvą!“ spaudos konferencija Lauryno Mataičio nuotrauka
„Redirected / Už Lietuvą!“ spaudos konferencija
Lauryno Mataičio nuotrauka

Naujiems metams nespėjus įsibėgėti, pradedamos lietuviškų filmų premjeros. Pirmąją šių metų premjera taps E.Vėlyvio filmas „Redirected / Už Lietuvą!“, kuris dedikuojamas V. Šapranauskui atminti. Antradienio popietę kino teatre „Forum Cinemas Vingis“ vyko išankstinė filmo „Redirected / Už Lietuvą!“ peržiūra bei spaudos konferencija, kurios metu režisierius Emilis Vėlyvis susirinkusiems žurnalistams pristatė sausio 10-ąją kino teatrus pasieksiantį kino filmą.

 

Aktorius Gilas Darnellis ir režisierius Emilis Vėlyvis Lauryno Matačio nuotrauka
Aktorius Gilas Darnellis ir režisierius Emilis Vėlyvis
Lauryno Matačio nuotrauka

Buvo pristatytas ne tik pats filmas, bet ir visa tarptautinė filmo komanda. Kino juostoje pasirodė net šešiasdešimt aktorių, tarp kurių būrys garsių aktorių iš skirtingų pasaulio šalių – Didžiosios Britanijos, JAV, Latvijos, Rusijos ir net Aktorius iš Australijos – Gilas Darnellis, kitaip filme žinomas kaip „žmogus-radiatorius“. Užsienio aktoriai, paklausti, ar perskaitę filmo scenarijų ir atvykę į šalį rado daug stereotipų, juokėsi, kad tikrai ne, ir tvirtino, kad Lietuva – puiki šalis, kurioje žmonės itin draugiški.

„Labai džiaugiamės diena, kad galime pristatyti šį filmą“, – pradėjo kalbą E. Vėlyvis, kūręs kino juostą trejus metus. Kiekvienas konferencijoje dalyvavęs aktorius pasisakydamas pridūrė, jog su nekantrumu ir jauduliu laukia filmo premjeros, kad galėtų pamatyti galutinį rezultatą. „Pirmas lūkestis yra pamatyti filmą. Gyvenome tuo filmu ne tik kino aikštelėje“, – teigė Vitalijus Cololo.

Aktorius Gilas Darnellis i Lauryno Matačio nuotrauka
Aktorius Gilas Darnellis
Lauryno Matačio nuotrauka

Pasiteiravus, ar po šio filmo, kuriame Lietuva pristatyta ne iš pačios gražiausios pusės, lietuviams neužsivers durys į Didžiąją Britaniją, E. Vėlyvis juokavo, kad jo tikslas ir buvo sustabdyti emigrantus. „Filme Lietuva pristatyta iš kitos pusės, kurios mes nenorėtume matyti. Aš bandau pasijuokti iš tam tikrų stereotipų. Filme nėra jokio moralo, nebandau jūsų auklėti, kaip gyventi. Kai kurie mitai – gražios moterys ir pigus alus – man patinka“, – pasakojo filmo „Redirected / Už Lietuvą!“ režisierius.

Komentarai
Viena didesnių gyvenimo meilių atitenka kinui ir muzikai. Kaip muzika, taip ir kinas mane pasiglemžia, o tada traukia gilyn į begalines grožybes. Jei tik galėčiau - gyvenčiau kino salėse! Nešdintis bent trumpam iš savo realybės ir mėgautis kino teikiama realybe - vienas didesnių gyvenimo malonumų. Ši malonumą puikiai apibūdina Bergmanas: "Filmas kaip sapnas, filmas kaip muzika. Joks kitas menas neprasiskverbia į sąmonę taip, kaip kinas, iki pat mūsų jausmų, giliai į tamsius sielos kambarius". Jaustis dar arčiau kino ir suprasti kino kalbą geriau man leidžia entuziastinga kino mylėtojų šeima KINFO. Tai mano šiųmetis atradimas, kuriuo džiaugiuosi, ir tikiu, kad tas džiaugsmas tik stiprės, o mūsų tobulėjimas taps beribiu!