fbpx
Naujienos

Reese Witherspoon padeda filmų kūrėjoms moterims įsitvirtinti Holivude

Hallie Meyers Shyer su Reese Witherspoon

2016 metais tik 7 procentus iš 250 sėkmingiausių Holivudo kino juostų režisavo moterys. Tai išties šokiruojanti statistika, tačiau Reese Witherspoon, naujosios romantinės komedijos „Kaip išsirinkti vyrą“ (orig. „Home again“) žvaigždės teigimu, aktorė daro viską, kad padėtų moterims kūrėjoms praverti Holivudo duris.

Užtenka pažvelgti į naujojo filmo režisierės pavardę – Hallie Meyers-Shyer, kuriai tai pirmasis filmas, ir „Oskaro“ laureatės planas tampa aiškus.

Naujoji režisierė Hallie Meyers-Shyer yra jauniausia režisierių Charles Shyer („Nuotakos tėvas“, „Alfis“) ir Nancy Meyers („Spąstai tėvams“, „Praktikantas“) dukra. Jos tėvai visuomet specializavosi romantinėse komedijose, tad obuolys tikrai nenukrito toli nuo obels – iš tiesų, jaunoji režisierė tarsi paveldėjo meilę romantinėms komedijoms iš tėvų.

Meyers-Shyer yra dešimt metų jaunesnė nei jos filmo herojė, tačiau aiškiai nurodo, kad priklauso Holivudo karališkajai šeimai, todėl sukūrė istoriją, kuri satyriškai pašiepia kino industrijos minusus.

Witherspoon teigimu, kurti filmą su naujoke režisiere yra įdomu. Hallie Meyers-Shyer sėkmingai pasinaudojo galimybe pirmą kartą sukurti kino juostą Holivude, todėl R. Witherspoon žada dirbti su naujokėmis moterimis ir ateityje.

2016 metais Reese Witherspoon įkūrė nuosavą kino studiją „Hello Sunshine“, kad į kino industriją pritrauktų daugiau moterų. Tai pasirodė esąs gudrus žingsnis, nes aktorės kino studijos filmai „Laukinė“ bei „Dingusi“ buvo nominuoti „Oskarui“, o HBO serialas „Nekaltas melas“, kuriame R. Witherspoon vaidina kartu su Nicole Kidman ir Shailene Woodley, neseniai laimėjo net aštuonis „Emmy“ apdovanojimus.

Romantinėje komedijoje „Kaip išsirinkti vyrą“ aktorė R. Witherspoon vaidina žavią vienišą dviejų dukrų mamą Alisą, kuri grįžta gyventi į didžiulę tėvo vilą Los Andžele. Švęsdama savo 40-ąjį gimtadienį, Alisa sutinka tris žavius filmų kūrėjus, kuriems verkiant reikia vietos, kur apsistoti, todėl jie laikinai apsigyvena svečių namelyje. Viskas pakrypsta dar labiau netikėta linkme, kai tarpduryje pasirodo Alisos vyras.

Romantinė komedija „Kaip išsirinkti vyrą“ kinuose nuo spalio 13 d.

Save

Save

Komentarai