fbpx
Naujienos

Režisierius B. Luhrmannas: rokenrolo karaliaus buvusios žmonos ir dukters žodžiai apie filmą „Elvis“ – geriausias karjeros įvertinimas

Kadras iš filmo ELVIS

Kanų kino festivalio pažiba tapusi biografinė drama „Elvis“, kuri jau šiandien, birželio 22 dieną, atkeliauja ir į Lietuvos kino teatrus, sulaukia vis daugiau pagyrų. Tačiau jos režisierius Bazas Luhrmannas labiausiai nekantravo perskaityti ne tik kino profesionalų ar žiūrovų įvertinimus. Tokius didžiųjų ekranų hitus kaip „Didysis Getsbis“ bei „Mulen Ružas“ anksčiau pristatęs autorius šįkart po premjeros laukė tik vienos recenzijos. Naująjį filmą apie rokenrolo karaliaus gyvenimo peripetijas sukūrusiam B. Luhrmannui svarbiausia buvo Elvio Presley buvusios žmonos Priscillos Presley nuomonė.

Režisierius pasakoja, jog Priscillai filmą pirmąkart parodė tuomet, kai buvo užbaigti visi vizualieji efektai.

„Tai buvo dvi ilgiausios valandos mano gyvenime“, – sakė jis.

Kino kūrėjas labai ryškiai pamena, kad užėjęs į peržiūrų salę po seanso pamatė P. Presley apsaugininką su ašaromis akyse.

„Paklausiau, kas nutiko, ar kažkas blogai?“, – teigė B. Luhrmannas.

Paaiškėjo, jog vyras verkė pastebėjęs Elvio Presley buvusios žmonos emocijas peržiūros metu. Po kiek laiko režisierius sulaukė iš moters raštelio su atsiprašymu, jog ši taip ilgai užtruko su filmo įvertinimu. Pasak jos, reikėjo laiko, kad tam susikauptų…

Didžiausią įspūdį rokenrolo karaliaus buvusiai žmonai padarė pagrindinio vaidmens atlikėjas aktorius Austinas Butleris. Tai, kaip jis judėjo, jo žmogiškumas, dvasia. Savo recenzijoje ji rašė: „Jei mano vyras būtų čia šiandien, jis sakytų: velnias, tu tikrai esi aš!“

Tam, kad daugeliui nežinomos E. Presley gyvenimo peripetijos būtų perkeltos į ekraną, iš pat pradžių pritarė ne tik buvusi jo žmona, bet ir duktė Lisa Marie Presley. Tai buvo itin svarbu pačiam B. Luhrmannui.

„Elvis buvo ne tik mylimas tėtis, vyras, bet senelis. Kažkam jis bus prosenelis. Tiek atžaloms, tiek jų vaikams svarbiausia kino teatre pamatyti ir vėl iš naujo išgyventi savo ir jo istoriją. Tai, jog jie vertina filmą kaip visišką tiesą apie Elvį, yra geriausias įvertinimas per visą mano karjerą“, – sako režisierius.

Įspūdinga, itin vizuali ir legendinės muzikos lydima istorija pasakojama remiantis sudėtingais Elvio santykiais su ilgamečiu jį atradusiu ir išpopuliarinusiu vadybininku Tomu Parkeriu, kurio vaidmenį atlieka Holivudo žvaigždė Tomas Hanksas.

Iki tol negirdėtas Elvio atliekamos muzikos skambesys bei iš proto minias merginų vedęs jo laisvas elgesys scenoje sutapo su Amerikos kultūrine revoliucija. Audringų permainų ir sukrėtimų laikotarpį puikiai įkūnijusio dainininko gyvenime taip pat netrūko aistrų – nuo audringos meilės žmonai Priscilai iki ekstravagantiško gyvenimo būdo ir nuolat augusio nesugebėjimo susidoroti su milžinišku šlovės svoriu.

Artimiau su Elvis Presley, jo dramatišku gyvenimu, legendą supusiais žmonėmis ir istorijomis galėsime susipažinti biografiniame muzikiniame filme „Elvis“. Juosta į Lietuvos kino ekranus atkeliauja jau šiandien, birželio 22 dieną.

Komentarai
„ACME Film" turi išskirtines teises Lietuvos, Latvijos bei Estijos kino teatruose platinti „Warner Brothers" filmus, taip pat išskirtines teises „Sony Pictures" filmams platinti Lietuvos bei Estijos kino teatruose. „ACME Film" yra didžiausia nepriklausomų filmų platintoja Baltijos šalyse. Mūsų partneriai yra „Summit Entertainment", „Lakeshore International", „Studiocanal", „Wild Bunch", „Lionsgate", "Focus Features", EEAP ir daugelis kitų. Glaudūs ryšiai "ACME Film" sieja ir su didžiausiomis rusų filmų platinimo kompanijomis - „West Video", „Central Partnership" bei „Paradise MGN"