fbpx
Naujienos

Režisierius Quentinas Tarantino prakalbo apie savo naująjį projektą

Režisierius Quentino Tarantino „ACME Film“ archyvas
Režisierius Quentino Tarantino
„ACME Film“ archyvas

Režisierius Quentino Tarantino, kuris šiuo metu svečiuojasi Lione vykstančiame Lumière kino festivalyje, pristatė savo sudarytą 14-os filmų programą. Joje visi atrinkti filmai buvo sukurti 1970-aisiais. Prieš trejus metus Lumière režisierius buvo pagerbtas apdovanojimu. Diskusijoje kartu su Kanų kino festivalio ir Lumierų instituto vadovu Thierry Frémaux dalyvavęs Q. Tarantino pasakojo apie atrinktą filmų programą ir savo būsimą projektą, kuris, jo teigimu, prasidėjo būtent Lione.

Režisieriaus susižavėjimas 70-aisias išaugo perskaičius Marko Harriso knygą „Pictures at a Revolution“. Q. Tarantino teigimu, knygoje autorius įrodo, kad 1967-ųjų pabaigoje mirė senasis Holivudas ir gimė naujasis. Viskas dar labiau pasikeitė 1970-aisiais. Būdamas septynerių peržiūrėjo daugelį filmų, išėjusių tais metais. Šiuo metu režisierius Los Andžele turi savo kino teatrą, kuriame rodo savo mylimus filmus.

Paskutinius ketverius metus Q. Tarantino žiūrėjo senus vaizdo įrašus, DVD filmus, kabelinę televiziją, skaitė 70-ųjų filmų recenzijas. „Ar aš parašysiu knygą? Ar tai bus šešių dalių podcastai? Galbūt. Ar tai bus dokumentinis filmas? Galbūt. Aš vis dar galvoju“, – teigė režisierius. To laikotarpio spaudoje buvo daug žadama apie naujojo kino galimybes. „Jeigu klausite manęs, manau, šie pažadai buvo ištesėti“, – kalbėjo Q. Tarantino.

Neapsiribojęs vien holivudiniu kinu, režisierius pradėjo skaityti knygas apie pasaulio kino industriją 1970-aisiais ir jos pokyčius. „Tai labai įdomi tema, kuri mane persekioja paskutinius ketverius metus“, – teigė Q. Tarantino.

Parengta pagal užsienio spaudą

Komentarai