fbpx
Naujienos

Režisierius Taika Waititi prisipažino, kad niekad neketino vaidinti tokio personažo

Taika Waititi
Kūrėjų archyvas

Naujausias režisieriaus Taika Waititi filmas, kuris Toro franšizę padarė juokinga? Žinoma, satyrinė komedija apie nacistinę Vokietiją – „Zuikis Džodžo“ (angl. „Jojo Rabbit“).

„Didžiausias privalumas būnant režisieriumi yra tas, kad tu gali skirti sau vaidmenį.“ – juokaudamas teigia T. Waititi. Pirma, jis tik pusiau juokauja ir, antra, šis teiginys gali būti pritaikytas daugeliui svarbiausių jo darbų, kad ir komedijai-dramai „Berniukas“ ar mokslinei fantastikai „Toras. Pasaulių pabaiga“. Yra ne vienas projektas, kuriuose T. Waititi buvo abiejose kameros pusėse, įskaitant ir naujausią režisieriaus darbą, netrukus Lietuvos kinuose pasirodysiančią satyrinę komediją „Zuikis Džodžo“.

„Man patinka būti atsakingam už visus filmo kūrimo aspektus ir man dėl to visiškai nėra gėda. Aš myliu save!“ – šypsodamasis sako iš Naujosios Zelandijos kilęs režisierius. „Bet man tikrai smagu kvailioti priešais kamerą. Ypač jei tai patinka žiūrovams.“

Naujausias Taika Waititi filmas „Zuikis Džodžo“ pelnė pagrindinį žiūrovų apdovanojimą 2019-ųjų Tarptautiniame Toronto kino festivalyje, taip tapdamas realiu pretendentu į „Oskarus“. Primename, kad praėjusių metų nugalėtojas, drama „Žalioji knyga“, taip pat netikėtai tapo geriausiu filmu JAV kino akademijos teikiamų „Oskarų“ – prestižiškiausių pasaulyje kino apdovanojimų – ceremonijoje.

Ši ypatinga Kanadoje vykstančio festivalio kategorija turi dar ilgesnę istoriją numatydama „Oskarų“ nominantus, jei ne laureatus – tokius filmus, kaip 2016-ųjų „La La žemė“ bei 2017-ųjų metų „Trys stendai prie Ebingo, Misūryje“. Tačiau Taika Waititi į tokius sutapimus pernelyg nesigilina.

„Be abejo, noriu, kad filmas patiktų.“ – sako režisierius. „Tai tikrai didelis palengvėjimas, tikrai. Kai praleidi tiek laiko kurdamas filmą, visada malonu, kai žmonės jį įvertina.“

Komedija „Zuikis Džodžo“ pasakoja istoriją apie Hitleriu besižavintį dešimtmetį Džodžo (akt. Roman Griffin Davis), kuris besibaigiant Antrajam pasauliniam karui išsiaiškina, kad jo motina (akt. Scarlett Johansson) palėpėje slepia žydų mergaitę (akt. Thomasin McKenzie).

Praėjus pirminiam šokui, Džodžo ištikimybė fiureriui pradeda byrėti, kai jis susidraugauja, o vėliau net įsimyli žydaitę. Visą šį laiką Džodžo neduoda ramybės jo įsivaizduojamas draugas: kvailokas, linksmas ir gerai įmitęs Hitleris, kurio vaidmenį atlieka ne kas kitas, kaip filmo režisierius Taika Waititi.

„Niekada neketinau vaidinti Hitlerio.“ – prisipažįsta T. Waititi.

„Aš turiu galvoju, kad tikrai neatitinku kriterijų. Juk esu „rudas“, plius mano plaukai nekontroliuojamai vešlūs – nebuvau akivaizdus pasirinkimas.“ – režisieriaus teigimu, jį įtikino kino studija „Fox Searchlight“, kuri buvo suinteresuota kurti filmą tik tuo atveju, jei T. Waititi tai padarys.

„Jie sakė: „Mes nemanome, kad kas nors kitas sugebės atlikti vaidmenį taip, kaip tu jį įsivaizduoji.“ Ir iš tikro jie buvo teisūs. Jaučiu gana stiprią nuosavybę šiam personažui, net jei jis pagrįstas siaubingu, baisiu žmogumi.“ – sako T. Waititi.

Tik laikas parodys ar komedijai „Zuikis Džodžo“ pasiseks pelnyti „Oskarą“, bet susidaryti savo nuomonę bus galima Lietuvos kinuose nuo sausio 10 d.

https://www.youtube.com/watch?v=pXXU8A3Iq4Y

Komentarai