fbpx
Reportažai

Režisierius V.Tinteris pristatė projektą – „Seksualumo dekalogas“

Režisierius Vyttautas Tinteris   Peterio Maslenčenko nuotrauka
Režisierius Vytautas Tinteris
Peterio Maslenčenko nuotrauka

Vilniaus mokytojų namuose „Meno Avilio“ mediatekoje režisierius Vytautas Tinteris pristatė savo naują projektą „Seksualumo dekalogas“ („The Decalogue of Sexuality“), susidedantį iš dešimties trumpametražių erotinių dramų.

Režisierius, trumpai pristatęs savo naująjį projektą, susilaukė nemažai susidomėjusiųjų klausimų, tiek jų pačių išreikštų minčių, kas yra seksualumas. Kino projektas nagrinės seksualumo temą, pasitelkiant dešimt erotinių dramų, kurių pabaigas rinksimės patys – seksas arba susilaikymas.  „Pasirinkimai tik tam, kad per interaktyvumą, kiekvienas atrastų kažką savo, aš pats į pasirinkimus bandau žiūrėti emociškai, lyg į lygiaverčius“ – kalbėjo režisierius. Kodėl  būtent  dešimt filmų?  – „Vienas iš kino šedevrų – „Dekalogas“ (rež. Krzysztof Kieślowski, 1988) – įkvėpė mane pasinaudoti dekalogo forma, žiūrovas pats po filmų peržiūros galės apibrėžti savus dekalogus“ – teigė Vytautas Tinteris. Anot režisieriaus, seksualumas yra tol, kol priimi fantaziją arba ne, tai lyg įtampa iki apsisprendžiant… taip arba ne. Numatoma projekto trukmė – iki dvejų metų, pirmieji filmavimai bus pradėti rugpjūtį.  Režisierius džiugiai atskleidė, kas atliks pagrindinį vaidmenį, – tai gerai Lietuvoje žinoma aktorė Severija Janušauskaitė.

Rudenį arba žiemą jau turėtumėte išvysti dvi pirmąsias dalis. Režisieriaus teigimu, apie seksualumą turi būti kalbama kuo daugiau. Belaukdami premjeros viliamės, jog „Seksualumo dekalogas“  būtent tai ir atliks –  ir kiekvienam iš mūsų galės pasakys labai daug.

 

Komentarai
Viena didesnių gyvenimo meilių atitenka kinui ir muzikai. Kaip muzika, taip ir kinas mane pasiglemžia, o tada traukia gilyn į begalines grožybes. Jei tik galėčiau - gyvenčiau kino salėse! Nešdintis bent trumpam iš savo realybės ir mėgautis kino teikiama realybe - vienas didesnių gyvenimo malonumų. Ši malonumą puikiai apibūdina Bergmanas: "Filmas kaip sapnas, filmas kaip muzika. Joks kitas menas neprasiskverbia į sąmonę taip, kaip kinas, iki pat mūsų jausmų, giliai į tamsius sielos kambarius". Jaustis dar arčiau kino ir suprasti kino kalbą geriau man leidžia entuziastinga kino mylėtojų šeima KINFO. Tai mano šiųmetis atradimas, kuriuo džiaugiuosi, ir tikiu, kad tas džiaugsmas tik stiprės, o mūsų tobulėjimas taps beribiu!