fbpx
Naujienos

Romo Zabarausko „Rašytojo“ anonsas: Niujorko dvasia ir lietuviškos problemos

Kadras iš filmo „Rašytojas“

Artėjant Berlyno kino festivalio Europos kino mugei, kurios metu tarptautinei kino industrijai bus pristatytas naujausias Romo Zabarausko filmas „Rašytojas“, skelbiamas romantinės dramos anonsas. Lietuvos kino teatrus filmas pasieks jau gegužės 31 d.

„Rašytojo“ anonse – amerikiečių aktoriai Bruce Ross ir Jamie Day, įkūnijantys Kostą ir Dimą. Tai istorija apie du vyrus, susipažinusius Sovietų armijoje, ir šiandien po trisdešimties metų pertraukos susitikusius Niujorke. Klipe atskleidžiamas platus veikėjų jausmų spektras, bei nuskamba provokuojantys Dimos žodžiai: „laikas į Rusiją, pradėt sumautą revoliuciją“.

Europos kino portalas „Cineuropa“, pristatęs filmo anonsą tarptautinei auditorijai, cituoja režisierių Romą Zabarauską: „Rašytojas“ – man itin brangus projektas, kurį sukūriau, nes būdamas rytų Europos menininku norėjau pasidalinti savo perspektyva apie tai, kas dabar vyksta Ukrainoje, JAV, ir kitur.“ Kūrėjas taip pat mini asmenišką temą, susijusią su LGBT+ žmonių senatve: „Lietuva – viena retų Europos Sąjungos šalių, kuri jokiu teisėtu būdu nepripažįsta vienos lyties porų, o tai verčia mane jaustis įstrigusiu tarp savo privilegijų ir to fakto, jog negaliu čia kurti šeimos ir auginti vaikų.“

Režisierius Romas Zabarauskas fotografė Arcana Femina

Neeilinę JAV (Artysta), Vokietijos (Dead Heat Pictures) ir Lietuvos (Naratyvas) koprodukciją kūrė tarptautinė komanda. Filmo operatorius Narvydas Naujalis, kompozitorė Ieva Marija Baranauskaitė, dailininkė Giedrė Valeišaitė ir kostiumų dailininkas Lukas Juodis su režisieriumi Romu Zabarausku taip pat bendradarbiavo kurdami „Advokatą“ (2020) ir kitais metais pasirodysiantį „Aktyvistą“, kurie kartu su „Rašytoju“ sudarys tematinę trilogiją. Scenarijaus bendraautoriai – škotų scenaristas Marc David Jacobs, menininkė Anastasia Sosunova ir sociologas Artūras Tereškinas.

Niujorko gatvėse ir studijoje Lietuvoje filmuoto ilgametražio pasaulinė premjera įvyko Talino kino festivalyje „Juodosios naktys“, Baltijos šalių konkurse. „Rašytoją“ remia Lietuvos nacionalinis radijas ir televizija ir asociacija LATGA. Filmas finansuotas iš privačių lėšų, pagamintas pritaikius Lietuvos Respublikos pelno mokesčio lengvatą filmų gamybai.

Filmo anonsas: 

VšĮ „Naratyvas“

Komentarai