fbpx
Naujienos

Romo Zabarausko „Streikas“ skelbia premjeras Niujorke ir Toronte, kvies bėgti iš pamokų Lietuvoje

Filmo „Streikas“ plakatas
Filmo „Streikas“ plakatas

Romo Zabarausko ilgo metražo debiutinis filmas „Streikas“ Lietuvos kino teatruose pasirodys jau nuo rugsėjo 25 dienos. Iki tol Maskvos kino festivalyje sėkmingai pristatytas filmas tęsia kelionę po tarptautinius kino renginius: rugsėjo 13-ą dieną filmas rodomas Toronto „Commffest“ kino festivalyje Kanadoje, o spalio 5-ą dieną atidarys Bushwick kino festivalį Niujorke, JAV.

„Streiko“ kūrėjai taip pat pristatė lietuvišką plakato versiją, kuriame filmo pavadinimą lydi netikėtas šūkis: „Filmas, dėl kurio bėgtum iš pamokų“. „Streiko“ režisierius ir prodiuseris Romas Zabarauskas teigia, kad toks šūkis atspindi Lietuvos kino realijas: „Į vienus lietuviškus filmus mokiniai ir studentai per prievartą varomi – kad susipažintų su Lietuvos istorija, pamatytų kokią nors ekranizaciją… Su tuo mes, deja, negalime konkuruoti, į mūsų filmą niekas už rankutės nenuves“. Tačiau 23-ejų metų režisieriaus manymu, jauni žiūrovai patys susidomės „Streiku“: „Tai yra pirmas toks filmas apie jaunimą: su „tūsais“, muzika, narkotikais ir kartu su rimta politine idėja, o ne lėkštu „happy end’u“. Kam reikia, tie supras“, – teigė R. Zabarauskas.

„Streikas“ pasakoja apie Niujorko „didžėjų“ Luke (akt. Ebeneezer Nii Sowah), kuris atvyksta į Lietuvą susipažinti su savo turtingų tėvų nuslėpta močiute. Jos pažinčių dėka Luke gauna miesto mero pasiūlymą vadovauti naujam elektroninės muzikos klubui. Įsimylėjęs vietinę klubinėtoją Martą (akt. Beata Tiškevič) ir atradęs muzikinę „beatmakerių” sceną, Luke sutinka, neįtardamas, kokie išbandymai jo laukia. Ar Luke pagaliau taps tokiu maištininku, kokiu visada svajojo būti?

„Streikas“ bus rodomas Vilniaus „Multikino“, „Pasakos“, „Skalvijos“ kino teatruose, Kauno kino festivalyje ir „Cinamon“ kino teatre Kaune, Šiaulių „Atlantis“, Panevėžio „Garse“, Klaipėdos „KKKC“. Filmui suteiktas „N-16“ reitingas.

 

„Streikas“ informacija

Komentarai