fbpx
Naujienos

„Romuvos“ lauko kiną atidarys meistriška kino juosta „Viešbutis „Didysis Budapeštas”

Kadras iš filmo „Viešbutis „Didysis Budapeštas“

Liepos 20-tą dieną, prie Kauno pilies, „Romuvos“ Kauno kino centras pradeda nemokamų  kino seansų ciklą. Pirmasis režisierius, kurio kūryba pradės renginį – Wes Anderson. Bus rodoma kino kritikų simpatijas pelniusi kino juosta „Viešbutis „Didysis Budapeštas”. Filmą pristatys „Romuvos“ Kauno kino centro atstovai.

Kažkur Europos viduryje, Zubrovkos šalyje, kalnų fone stovi didžiulis rausvas, apsilaupęs, bet vis dar didingai atrodantis viešbutis „Didysis Budapeštas“. 1968-ieji jam ne patys geriausi laikai. Šiame viešbutyje dirba nepriekaištingo profesionalumo administratorius Gustavas, kuris padeda čia apsistojusiam garsiam rašytojui. Vieną vakarą vakarieniaujant, rašytojo smalsumas išprovokuoja Gustavą prisiminti įspūdingus viešbučio klestėjimo laikus.

Ponas Gustavas dėl svečių galėjo padaryti viską, nepaprasto jų aptarnavimo reikalavo ir iš kitų. Taip viešbučio šeimininkas ne tik užsitarnavo darbuotojų pagarbą ir svečių prielankumą, bet ir sulaukė buvusios „Didžiojo Budapešto” viešnios palikimo – vertingo Renesanso laikų paveikslo. Tačiau jo gviešiasi ir velionės giminaičiai.

Kadras iš filmo „Viešbutis „Didysis Budapeštas“

„Režisieriaus filmai itin ryškūs ir išraiškingi vaizdu bei garsu. Jo kuriami personažai žavingi, jų unikalus tonas ir savitas humoras pakerės daugelį. Itin stilizuotuose Wes Anderson filmuose atpažinsite ne viena mylimą aktorių gana netikėtose rolėse. Tikiu, kad šie filmai įkvėps, prajuokins ar mažu mažiausiai nustebins! Tai šventė po atviru dangumi visiems režisieriaus gerbėjams bei nepakartojama proga susipažinti su šio režisieriaus kūryba tiems, kas jo filmų dar nespėjo pamatyti”, -sako „Romuvos“ Kauno kino centro kino programų koordinatorė Judita Ragauskaitė.

Aliuziją į prabangoje besimaudančią Europą, kuri ignoruodama realybę gyvena taikos ir optimizmo iliuzijomis, atvaizduoja genialūs Holivudo aktoriai – Jude Law, Bill Murray, Ralph Fiennes, Adrien Brody, Owen Wilson ir dar gausybė kitų. Filmas apdovanotas „Sidabriniu lokiu“ Berlinalėje.

Filmo anonsą žiūrėkite čia:

Komentarai