fbpx
Reportažai

Rudenį kine moterys meluos geriau

Aktoriai Edita Užaitė ir Andrius Bialobžeskis Kristinos Kaziliūnienės nuotrauka
Aktoriai Edita Užaitė ir Andrius Bialobžeskis
Kristinos Kaziliūnienės nuotrauka

Dar viena lietuviška juosta, rudenį pasirodysianti kino teatruose, – tai romantinė komedija „Moterys meluoja geriau“. Anot kūrėjų, tai nėra serialo tęsinys, filmas – atskiras produktas, vienos iš serialo herojų Kristinos (aktorė Edita Užaitė) istorija, kurioje dalyvaus seni, daugeliui pažįstami ir labiausiai intriguojantys – nauji veikėjai iki šiol dar nematyti seriale. Iš tiesų, jau šešerius metus rodomas serialas žavi savo lietuviškam kinui neįprastais organiškais personažais. Anot aktorės Ingos Norkutės, kiekvienam serialo herojui galima būtų sukurti po atskirą filmą.

Romantinė komedija?

Filmavimo aikštelėje kiekvienas susikaupęs dirba savo darbą, tačiau jokio streso ar įtampos nejusti. Filmo režisierius Alvydas Šlepikas nuolatos nenustygsta vietoje vaikščiodamas iš vieno kampo į kitą, tai duodamas nurodymus aktoriams, tai tardamasis su operatoriumi, ar tiesiog mąstydamas. Marijonas Mikutavičius pasakoja, jog su režisieriumi dirbti lengva. „Jis gali būti irzlus, gali būti sarkastiškas, gali pagirti ir pakelti pasitikėjimą savimi. Manau, kad kalbėdamas su savo draugais Alvydas iš manęs tyčiojasi, tačiau man to į akis nesako. Dėl to esu jam dėkingas“, – juokiasi Marijonas.

Daugelis komandos narių jau susigyvenę ir dirbę kartu anksčiau, kiti – naujokai, tačiau visi džiaugėsi gera atmosfera. Nors ir ne naujokas kine, tačiau debiutuojantis filme Marijonas Mikutavičius stebisi paklaustas, kuo ši romantinė komedija skirsis nuo jau matytų: „Čia bus romantinė komedija? Iš tiesų keista, jog negaliu pasakyti, koks bus šio filmo žanras, koks bus pats filmas. Tai nėra trileris, tačiau ir ne komedija, kuomet visą laiką kvatojiesi susiėmęs už pilvo. Manau, kad rezultatas susidėlios pagrindinio siuvėjo – režisieriaus – galvoje.“

„Moterys meluoja geriau“ filmavimo aikštelėje Kristinos Kaziliūnienės nuotrauka
„Moterys meluoja geriau“ filmavimo aikštelėje
Kristinos Kaziliūnienės nuotrauka

Rimta aktorystė

Marijonas Mikutavičius KINFO tinklalapiui pasidalino įspūdžiais iš filmavimų. Vienas sudėtingiausių epizodų neprofesionaliam aktoriui buvo pokalbis šalia ežero su kolege Edita Užaite: „Scena yra lyg ir apie nieką, tačiau ji svarbi. Kiekvieną žodį reikėjo įprasminti, nes jos metu tarp mūsų tarsi mezgėsi tam tikras ryšys. Filmuojant šią sceną dirbome ilgiausiai ir tai buvo didelis iššūkis man, nes, tiesą sakant, nelabai žinojau, kaip elgtis.“ Kinas iš tiesų nėra tai, ką M. Mikutavičius gyvenime darė iki tol. Dainininkas pasakojo, kad televizijoje, koncertuose ar repetuojant miuziklą viskas tarsi aišku: gali jausti įvykio dinamiką, pulsavimą, gerai suvoki kontekstą. „Na, o kine viskas kitaip, pavyzdžiui, tik šiandien, jau pasibaigus filmavimams, fotosesijos metu pirmą kartą pamačiau kolegę Ingą Norkutę, nors ji taip pat vaidina filme“, – juokėsi Marijonas. Kaip vieną smagiausių momentų filmavimo metu debiutuojantis aktorius įvardino važinėjimąsi prabangiu automobiliu: „Prie kapoto buvo pritvirtinta kamera ir vairuojant kelio beveik nesimatė, buvo naktis. Ant galinės sėdynės įsitaisė A. Šlepikas su monitoriumi ant kelių. Režisierius stebėjo tai, ką filmuoja kamera, ir duodavo nurodymus: dabar būk susimąstęs, o dabar galvok apie savo merginą ir staiga prisimink, kad turi rūpesčių – kažkas kėsinasi tave nužudyti. Darant įvairias grimasas, kurias daro rimti aktoriai kine, ima juokas, ypač kai gauni tokių nurodymų!“

Visa filmavimo grupė nekantrauja pamatyti rezultatą. Koks jis bus, visiems kol kas lieka paslaptis. „Manau, kad žiūrovų tikrai nenuvilsime“, – šypsojosi aktorė I. Norkutė.

Komentarai
Kinas todėl, kad norisi daugiau. Tol, kol akys mato lyg pro objektyvą! KINFO todėl, kad smagu dirbti su žmonėmis, mylinčiais ir išmanančiais savo veiklą. Žmonėmis, kurie nusišypsos ir pasakys: darom! Toks mano būdas papasakoti kitiems apie dalykus, kurie įkvepia.