fbpx
Naujienos

Rudenį kinuose pasirodys pirma lietuviška kulinarinė komedija „Gardutė”: įžvalgesni pamatys ne tik filmą apie maisto realybės šou

Kadras iš filmo „Gardutė“

Tokius žiūrovų pamėgtus filmus kaip „Širdys“, „Stebuklas“, „Poetas“, „Pelėdų kalnas“ kūrusi komanda į kino teatrus grįžta su nauja juosta – pirma lietuviška kulinarine komedija „Gardutė“. Režisierės Eglės Vertelytės juostoje istorija suksis apie dvi vienos Kauno valgyklos darbuotojas, nusprendusias sudalyvauti aukštos klasės maisto gaminimo realybės šou.

Ekranuose išvysime ne tik garsius aktorius Liną Rastokaitę, Leonardą Pobedonoscevą, Vytautą Rumšą jaunesnįjį, bet ir naujus kino talentus – pagrindinius vaidmenis sukūrusias Eleną Ozarinskaitę, Agniešką Ravdo bei puikiai žinomus profesionalius virtuvės šefus Liutaurą Čepracką, projekto „Lietuvos superšefas“ nugalėtoją Arną Petronį ir kitus.

Jau pasirodė pirmieji vaizdai iš filmo: 

„Nors kulinariniai konkursai turėtų būti apie maistą, dažnai tikro maisto juose mažai. Svarbu, kaip maistas atrodo, kam atstovauja, o ne kas jis yra. Mes filmą kūrėme irgi kaip realybės šou – norėjosi atskleisti maistą kaip įvaizdžio kūrimo elementą“ – sako režisierė bei scenarijaus autorė E. Vertelytė.

Tačiau rudenį kino teatrus pasieksiantis pirmasis kulinarinis lietuviškas filmas nėra tik apie maistą ir pramogų pasaulio užkulisius. „Gardutė“ taip pat palies moteriškos draugystės peripetijų, meilės bei kitas temas.

Kadras iš filmo „Gardutė“

„Moteriška draugystė pilna iš pirmo žvilgsnio nebūtinai matomų dalykų – konkurencijos, pavydo, manipuliacijų, tikro ryšio. Kulinariją juostoje taip pat galima įžvelgti kaip socialinių tinklų iliuziją, žvaigždžių gyvenimą, paviršutiniškumą. Tad tie, kurie norės lengvos komedijos, ją ir išvys, jei žiūrovai bus įžvalgesni, pamatys gerokai daugiau“, – sako režisierė.

Filmo epicentre atsidurs dvi draugės – entuziastinga kaimo mergina Saulė ir kukli vieniša mama Ona. Jos aistringos virėjos, įstrigusios vietinėje Kauno valgykloje „Gardutė“. Vieną dieną Saulė be Onos leidimo jas įtraukia į aukštos klasės maisto gaminimo realybės šou, kurio pagrindinis prizas yra nuosavas restoranas. Saulė meluoja žiuri ir teigia, kad jos abi yra kvalifikuotos šefės iš restorano „La Gardutė“.

Kadras iš filmo „Gardutė“

Nenoromis Ona pasiduoda Saulės melui ir joms pavyksta įsilieti į konkursą. Nors iš pradžių į Gardutės komandą visi žiūri kaip į pokštą, paprasti, bet puikūs receptai padeda joms tapti žiūrovų numylėtinėmis. Nepaisant patiriamos sėkmės, įtampa tarp draugių pradeda augti, Onai susilaukiant vis daugiau žiūrovų ir teisėjo Emanuelio dėmesio. Konkurso įžymybė virėja Bruknė pasinaudoja proga ir bando jas dar labiau supriešinti. Ar Onos ir Saulės draugystė atlaikys šį išbandymą?

Nauja lietuviška kulinarinė komedija „Gardutė“, paskaninta įvairiais gyvenimiškais prieskoniais, kino teatruose jau šį rudenį.

Filmo gamybą iš dalies finansavo Lietuvos kino centras ir Lietuvos nacionalinis radijas ir televizija, filmo partneris – „Žmonės Cinema“, gamyba ir platinimas – „Inscript“, „Nafta Films“ bei „ACME Film“.

Komentarai
„ACME Film" turi išskirtines teises Lietuvos, Latvijos bei Estijos kino teatruose platinti „Warner Brothers" filmus, taip pat išskirtines teises „Sony Pictures" filmams platinti Lietuvos bei Estijos kino teatruose. „ACME Film" yra didžiausia nepriklausomų filmų platintoja Baltijos šalyse. Mūsų partneriai yra „Summit Entertainment", „Lakeshore International", „Studiocanal", „Wild Bunch", „Lionsgate", "Focus Features", EEAP ir daugelis kitų. Glaudūs ryšiai "ACME Film" sieja ir su didžiausiomis rusų filmų platinimo kompanijomis - „West Video", „Central Partnership" bei „Paradise MGN"