fbpx
Naujienos

Ruošdamasis „Sąskaitininko“ vaidmeniui B. Affleckas apsigyveno su autistais ir priaugo daug svorio

Kadras iš filmo „Sąskaitininkas“ „ACME Film“ archyvas
Kadras iš filmo „Sąskaitininkas“
„ACME Film“ archyvas

Jau šį savaitgalį, spalio 28 dieną, į Lietuvos kino teatrus atkeliauja trileris „Sąskaitininkas“, kuriame pagrindinį vaidmenį atlieka žymusis Benas Affleckas. Premjerų JAV metu aktorius neslėpė, jog šį herojų įkūnyti jam prireikė daugybės pastangų, o vėliau papasakojo, kaip kruopščiai tam ruošėsi.

„Tai buvo didžiulis iššūkis. Pagrindinis herojus Chrisas Volfas daugiau daro nei kalba, todėl visą dėmesį reikėjo sutelkti į mimikas, kūno kalbą. Tuo tarpu aš esu atvirkštinis variantas – man jau geriau daugiau pakalbėti, esu tikras plepys. Todėl ruošiantis šiam vaidmeniui daug laiko praleidau raidos centruose, kuriuose lavinami autistai. Stebėjau, kaip žmonės išreiškia save per judesius, o ne kalbą. Tai buvo gan liūdna patirtis, juo labiau, kad ir pats turiu vaikų, iškart susitapatinu su nelaime. Bet galiausiai, praleidus valandų valandas su autistais supratau, kad jie labiau apdovanoti, nei nuskriausti. Jie turi dovaną matyti giliau, nei matome mes“, – apie savo patirtį pasakojo B. Affleckas.

Aktorius neslepia, jog šis vaidmuo jam ne tik padėjo kitomis akimis pažvelgti į pasaulį, bet ir tapti geresniu žmogumi.

„Visai nesvarbu, jog vaidinau genijų, padedantį nusikaltėliams suvedinėti sąskaitas. Kur kas svarbiau yra tai, ko išmokau ir kaip tai pakeitė mane kaip žmogų. Manau, kad šiais laikais, kai taip tolstame vieni nuo kitų, pabandyti suprasti kitokius žmones – tikras džiaugsmas. Reikia tik  džiaugtis, kad mus supa įvairovė, kad galime kažko išmokti iš aplinkinių. Tiesa, galime, jei tik rasime savyje noro“, – sakė „Oskaro“ statulėlių laimėtojas.

Tiesa, jam teko ne tik įsijausti į visiškai kitokį žmogų, bet ir dėl vaidmens priaugti svorio. Tai, pasak Holivudo žvaigždės, labai apsunkino judėjimą.

Kadras iš filmo „Sąskaitininkas“ „ACME Film“ archyvas
Kadras iš filmo „Sąskaitininkas“
„ACME Film“ archyvas

„Chrisas turėjo būti nerangus putlutis. Tačiau šiam herojui teko daug bėgti, kovoti, muštis, kristi ir panašiai. O man taip trukdė tie papildomi kilogramai! Kaskadinių triukų mokiausi lyg šokio. Repeticijos trukdavo ištisas dienas. Tad pasiruošti šiam vaidmeniui man prireikė ne tik psichologinio, bet ir fizinio pasiruošimo“, – atskleidė B. Affleckas.

Prie B. Affleko justoje prisijungė Jeffrey Tamboras, Anna Kendrick, Johnas Lithgow, Jonas Bernthal, J.K. Simmonsas ir kiti. Trilerį režisuoti ėmėsi su filmu „Kovotojai“ išgarsėjęs Gavinas O’Connoras.

B. Afflecko minėtasis herojus Chrisas Volfas – logikos ir matematikos genijus, tvarkantis sąskaitas pačioms nuožmiausioms ir pavojingiausioms planetos nusikaltėlių organizacijoms.

Juosta „Sąskaitininkas“ pasakos apie tai, kaip juo susidomi teisėsaugos pareigūnai, o Chrisas susiranda priedangą teikiantį darbą progresyvioje robotikos kompanijoje, kurioje ką tik buvo surasti kelių milijonų vertės sąskaitų neatitikimai. Naujajam firmos darbuotojui aiškinantis pinigų kelią, aplink ima daugėti žūstančių žmonių. Ar tai – vyriausybės darbas? Ar ankstesnių Chriso darbdavių? O galbūt po nekalto sąskaitininko kauke, lyg tikras vilkas avies kailyje, slepiasi visiškai kitoks Chrisas Volfas?

Visi šie atsakymai ir daug veiksmo – naujausiame B. Afflecko trileryje „Sąskaitininkas“, kuris į kino teatrus atkeliauja jau spalio 28 dieną.

Filmo anonsas: 

Komentarai
„ACME Film" turi išskirtines teises Lietuvos, Latvijos bei Estijos kino teatruose platinti „Warner Brothers" filmus, taip pat išskirtines teises „Sony Pictures" filmams platinti Lietuvos bei Estijos kino teatruose. „ACME Film" yra didžiausia nepriklausomų filmų platintoja Baltijos šalyse. Mūsų partneriai yra „Summit Entertainment", „Lakeshore International", „Studiocanal", „Wild Bunch", „Lionsgate", "Focus Features", EEAP ir daugelis kitų. Glaudūs ryšiai "ACME Film" sieja ir su didžiausiomis rusų filmų platinimo kompanijomis - „West Video", „Central Partnership" bei „Paradise MGN"