fbpx
Naujienos

Ryškiausia kino industrijos naujokė šį apdovanojimų sezoną – dramos „12 vergovės metų“ aktorė Lupita Nyong‘o

Kadras iš filmo „12 vergovės metų“ „ACME Film“ archyvas
Kadras iš filmo „12 vergovės metų“
„ACME Film“ archyvas

Būtent ji laikoma stipriausia aktorės Jennifer Lawrence konkurente varžybose dėl Geriausios antro plano aktorės „Oskaro“ per artėjančią 86-ąją JAV kino meno ir mokslo akademijos apdovanojimų teikimo ceremoniją, kuri įvyks kovo 2 dieną. Nepriekaištingu stiliumi ir elegancija jau išgarsėti spėjusi Lupita Nyong‘o tapo tikra dramos „12 vergovės metų“ (angl. „12 Years A Slave“) žvaigžde.

Sunku net patikėti, kad šiuo metu didžiulio žiniasklaidos dėmesio sulaukianti ir  žurnalų graibstoma aktorė iki šiol vos porąsyk vaidino didžiajame ekrane. Iki rolės filme „12 vergovės metų“ Meksike gimusi Kenijos pabėgėlių duktė Lupita yra nusifilmavusi trumpame filme „East River“ ir televizijos miniseriale apie jaunus keniečius – „Shuga“.

Vaidybos mokslus prestižiniame Jeilio universitete JAV baigusi L.Nyong‘o papirko „12 vergovės metų“ režisierių Steve‘ą McQueeną vos tik jis pamatė aktorės įrašytą vaizdajuostę, nors prieš tai jis į atrankas sukvietė daugiau kaip tūkstantį aktorių. „Ieškojau moters, kuri taptų nauja legendine heroje, naująja Skarlet O‘Harą iš romano „Vėjo nublokšti“. Vienu metu jau pamaniau, kad jos niekada nerasime ir tada pamačiau Lupitą“, – „The Hollywood Reporter“ sakė juostos kūrėjas.

Talentinga kenietė tapo puikiu režisieriaus pasirinkimu, įtikinama L.Nyong‘o vaidyba iškėlė ją į kino industrijos aukštumas. Už vergės rolę juostoje „12 vergovės metų“ ji jau pelnė Kritikų pasirinkimo ir Aktorių gildijos apdovanojimus.

Beje, L.Nyong‘o yra pratusi prie dėmesio, tiesa, ne dėl jos pačios, bet dėl jos tėvo, kuris yra buvęs Kenijos ministras ir dabartinis Kenijos parlamento narys. Su šlove kino pasaulyje žavinga tamsiaodė dar tik mokosi susitaikyti. „Negaliu patikėti, kad mano vardas yra rodomas greta Brado Pitto (jis taip pat atliko vaidmenį filme „12 vergovės metų“, – red. past.) Dabar esu minima greta žmonių, kuriuos stebėjau ir kuriais žavėjausi nuo pat vaikystės, tai neįtikėtina“, – „The Huffington Post“ žurnalistams sakė aktorė, kuri savo įkvėpėjais įvardija tokias garsenybes kaip Whoopi Goldberg ir Michaelas Jacksonas.

Nepriekaištingomis suknelėmis per apdovanojimų sezoną stebinanti Lupita ne tik papuošė daugybę leidinių viršelių, bet ir tapo vienu naujų „Miu Miu“ pavasario kolekcijos veidų. Ji taip pat yra neabejinga socialinėms temoms – 2009-aisiais L.Nyong‘o sukūrė dokumentinį filmą „In My Genes“ pasakojantį apie Kenijos albinosus.

Itin rimta pretendente į net 9-is „Oskarus“ įvardijama ir „Auksinį gaublį“ kaip geriausias metų filmas pelniusi drama „12 vergovės metų“ pasakoja istoriją, kai laisvas Amerikos gyventojas Solomonas Northupas buvo pagrobtas ir parduotas vergijon. L.Nyong‘o tapo pagrindinį vaidmenį atlikusio aktoriaus Chiwetelio Ejioforo herojaus Solomono likimo drauge.

Medvilnės plantacijų realybė vergovės židinyje, Luizianos valstijoje, ir kova už teisėtą laisvę dramoje „12 vergovės metų“ Lietuvos kino teatruose jau nuo vasario 7 dienos.

Filmo „12 vergovės metų“ anonsas:

„ACME Film“ informacija

Komentarai

„ACME Film" turi išskirtines teises Lietuvos, Latvijos bei Estijos kino teatruose platinti „Warner Brothers" filmus, taip pat išskirtines teises „Sony Pictures" filmams platinti Lietuvos bei Estijos kino teatruose. „ACME Film" yra didžiausia nepriklausomų filmų platintoja Baltijos šalyse. Mūsų partneriai yra „Summit Entertainment", „Lakeshore International", „Studiocanal", „Wild Bunch", „Lionsgate", "Focus Features", EEAP ir daugelis kitų. Glaudūs ryšiai "ACME Film" sieja ir su didžiausiomis rusų filmų platinimo kompanijomis - „West Video", „Central Partnership" bei „Paradise MGN"