fbpx
Naujienos, Pamatyk kine

S. Lumet debiutinis filmas „12 įtūžusių vyrų“ buvo rodomas net per teisės paskaitas

Kadras iš filmo „12 įtūžusių vyrų“
„Parck Circus“ archyvas

Kino seansų serija „Pamatyk kine“ trečią kartą kviečia į kiną. Šįkart kino ekrane žiūrovai išvys kino klasika tapusį Sidney Lumet filmą „12 įtūžusių vyrų“ (12 Angry Men, 1957).

Filmas, pelnęs pripažinimą tiek tarp žiūrovų, tiek tarp kino kritikų, legendiniu tapo ne iš karto, o po kelerių metų, kai buvo pradėtas rodyti per televiziją. Šiuo metu filmų duomenų bazėje Imdb.com S. Lumet debiutinis filmas yra 5-oje vietoje tarp 250 filmų. Taip pat jis yra įtrauktas į knygą „1001 filmas, kurį reikia pamatyti prieš mirtį“.

Amerikiečių režisierius S. Lumet į kino istoriją įėjo kaip tas, kuris sugebėdavo iš savo aktorių išspausti viską, todėl jo filmuose aktorių pasirodymai itin ryškūs ir įsimintini. Tiek repeticijų metu, trukusiu dvi savaites, tiek per 19 filmavimo dienų kino kūrėjas kasdien aktorius laikydavo užrakintus viename kambaryje. Tokiu būdu jis siekė, kad 12-ka vyrų įsijaustų ir suprastų, ką reiškia kartu valandų valandas praleisti vienoje patalpoje.

Kadras iš filmo „12 įtūžusių vyrų“
„Parck Circus“ archyvas

S. Lumet yra sukūręs daugiau nei 40 kino filmų ir buvo 5-is kartus nominuotas „Oskaro“ statulėlei už geriausią režisūrą. Tarp žinomiausių ir į kino istoriją įėjusių jo darbų galima išskirti juostas „Šuniška popietė“ (Dog Day Afternoon, 1975), „Tinklas“ (Network, 1976), „Žmogžudystė Rytų Eksprese“ (Murder on the Orient Express, 1974), kurios perdirbinį jau šį rudenį galima bus išvysti Lietuvos kino teatruose, ir, žinoma, S. Lumet debiutą – net trijų „Oskaro“ nominacijų sulaukusį vaidybinį filmą „12 įtūžusių vyrų“.

Kadras iš filmo „12 įtūžusių vyrų“
„Parck Circus“ archyvas

Tuo metu autorius buvo trečiasis režisierius istorijoje už debiutą gavęs tokio lygio apdovanojimą. Šiemet sukanka 60 metų po filmo pasirodymo. Per šį laikotarpį filmo perdirbinys pasirodė įvairiose pasaulio šalyse – Indijoje, Norvegijoje, Vokietijoje, Rusijoje, Japonijoje ir kitose. 

12-ka prisiekusiųjų turi priimti sprendimą žmogžudystės byloje, kurioje jaunuolis kaltinamas savo tėvo žmogžudyste. Jų sprendimas turi būti vieningas, tačiau vienas iš asmenų abejoja nusikaltėlio kaltumu. Iš pirmo žvilgsnio byla, atrodžiusi paprasta ir aiški, po truputį tampa vis sudėtingesne ir išsivysto į savotišką detektyvą. Ar prisiekusiesiems pavyks priimti sprendimą? Ar sūnus bus nuteistas? 1-as kambarys, 12-ka vyrų ir kalėjimo grotomis grasinantis sprendimas.

Kadras iš filmo „12 įtūžusių vyrų“
„Parck Circus“ archyvas

Išskirtinių filmų seansų serija „Pamatyk kine“ siekiama dideliame kino ekrane parodyti visų pamėgtas juostas. Šiais metais specialiuose seansuose buvo rodomi režisieriaus Ridley Scotto fantastikos ir siaubo žanrų juosta „Svetimas. Režisieriaus versija“ (Alien, 1979) ir Danny Boyle kultinis filmas „Traukinių žymėjimas“ (Trainspotting, 1996). Seansus organizuoja kino naujienų tinklalapis KINFO.LT.

Filmo „12 įtūžusių vyrų“ seansas jau rugpjūčio 29 d. 19 val. kino teatre „Forum Cinemas Vingis“. Bilietai: https://goo.gl/ecCTNw

Daugiau informacijos: https://www.facebook.com/events/1036484813153330

 

Save

Komentarai