fbpx
Naujienos

S. Spielbergo virtualios realybės odisėja „Oazė: žaidimas prasideda“ – trečias pagal sudėtingumą šio režisieriaus sukurtas filmas

Kadras iš filmo „Oazė: žaidimas prasideda“
CLINIC 212 archyvas

Jau kitą savaitgalį, kovo 30 dieną, Lietuvos kino teatruose pasirodys įspūdingas fantastinis epas „Oazė: žaidimas prasideda“, kuris sukurtas pagal Ernesto Cline‘o to paties pavadinimo knygą, akimirksniu tapusią pasauliniu bestseleriu. Filmą ėmėsi režisuoti kino genijus Stevenas Spielbergas, kuris žada puikią pramogą kine visiems fantastikos ir virtualios realybės žaidimų mėgėjams. Artėjančios premjeros proga garsusis režisierius atskleidė, jog sunkiau už šį filmą jam buvo kurti tik dvi prieš tai jam šlovę atnešusias juostas.

Minėtasis Ernesto Cline’o bestseleris 2011 metais tapo pasauliniu fenomenu. Jis išleistas 58  šalyse ir išverstas į 37  kalbas. Knygoje minimas ir pats Spielbergas, nes buvo istorijos įkvėpėjas, tačiau rašytojas sako apie tokią knygos evoliuciją net nesvajojo: „tai daugiau nei svajonė. Tai lyg svajonė, kurios net nedrįsau svajoti“.

Nors knygoje galima rasti net devynias nuorodas į S. Spielbergą bei jo sukurtus filmus, tačiau statydamas juostą „Oazė: žaidimas prasideda“, trijų „Oskarų“ laimėtojas panaikino visas sąsajas su savimi ir sukūrė sunkiai protu suvokiamą ir visas ribas tarp realybės ir fantastikos naikinantį filmą.

„Tai trečias pagal sunkumą mano filmas. Sudėtingiau kurti buvo tik juostas „Nasrai“ bei „Gelbstint eilinį Rajaną“. Priežastis – paprasta. Mano tikslas buvo ir vėl sukurti kino teatruose išskirtinę patirtį žiūrovams, tuo pačiu iškeliant sau siekį padaryti tai, ko dar niekas nedarė“, – sako S. Spielbergas.

Filmo reklaminis šūkis žada, kad patirtis kino teatre bus įspūdingas nuotykis, per didelis šiam pasauliui. Virtualios realybės veiksmo filmas „Oazė: žaidimas prasideda“ nukels į 2045-uosius metus.

Bėgdami nuo chaotiško ir pražūtin besiritančio pasaulio, žmonės laiką mieliau leidžia virtualioje realybėje, o ypač – programoje „Oazė“. Jos kūrėjas, ekscentriškas genijus Džeimsas Halidėjus (aktorius Markas Rylance‘as) prieš mirtį paskelbia „Oazėje“ paslėpęs „Velykų kiaušinį“. Jį suradęs asmuo paveldės pusę trilijono dolerių ir „Oazės“ nuosavybės teises.

Jaunas vaikinukas Veidas Vatsas (akt. Tye Sheridanas) netikėtai aptinka pėdsaką, vedantį link pagrindinio prizo. Tačiau jam ir jo draugams ant kulnų lipa „Inovatyvios interneto industrijos“ – galinga korporacija, dėl „Oazės“ pasiryžusi padaryti bet ką.

Stulbinanti virtualios realybės odisėja „Oazė: žaidimas prasideda“ į Lietuvos kino teatrų ekranus atkeliauja jau kovo 30  dieną.

Filmo anonsas:

Komentarai

„ACME Film" turi išskirtines teises Lietuvos, Latvijos bei Estijos kino teatruose platinti „Warner Brothers" filmus, taip pat išskirtines teises „Sony Pictures" filmams platinti Lietuvos bei Estijos kino teatruose. „ACME Film" yra didžiausia nepriklausomų filmų platintoja Baltijos šalyse. Mūsų partneriai yra „Summit Entertainment", „Lakeshore International", „Studiocanal", „Wild Bunch", „Lionsgate", "Focus Features", EEAP ir daugelis kitų. Glaudūs ryšiai "ACME Film" sieja ir su didžiausiomis rusų filmų platinimo kompanijomis - „West Video", „Central Partnership" bei „Paradise MGN"