fbpx
Naujienos

San Sebastiano kino festivalio studentų programoje – lietuvių filmas

Kadras iš filmo „Pasakyk, kad neskaudės“
Kadras iš filmo „Pasakyk, kad neskaudės“

Marija Kavtaradzė, 2011 metais kartu su Marija Stonyte laimėjusi „Sidabrinės gervės kiaušinį“ už filmą „Paskutinis žmogus, su kuriuo aš kalbėjau“, naują savo darbą pristatys prestižinio Tarptautinio San Sebastiano kino festivalio studentų programoje.

International Film Student‘s Meeting Point“ yra jau dvyliktą kartą rengiama filmų programa skirta atkreipti dėmesį į jaunų kino kūrėjų darbus iš viso pasaulio.  Šiais metais atrankoje dalyvavo 138 filmai, atstovaujantys 63 kino mokykloms iš 26 šalių, iš kurių į konkursinę programą buvo atrinkti 13 darbų. Dėl festivalio apdovanojimų su lietuviais varžysis filmai iš Argentinos, Irano, Ispanijos, Izraelio, Jungtinių Amerikos Valstijų, Kubos, Prancūzijos, Serbijos, Šveicarijos, Vengrijos ir Vokietijos. Lietuvai šioje programoje bus atstovaujama pirmą kartą.

Trumpametražis filmas „Pasakyk, kad neskaudės“ buvo sukurtas Lauros Sintijos Černiauskaitės romano „Benedikto slenksčiai“ motyvais. Tai – trečio kurso vaizdo režisūros darbas, sukurtas Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje. Jame pasakojama Beno ir Vegos, dviejų meno mokyklos auklėtinių istorija apie pirmus kartus ir nesusipratimus kylančius po jų. Filme pagrindinius vaidmenis sukūrė LMTA antro kurso aktorinio meistriškumo studentė Severija Bielskytė ir moksleivis Mantvydas Leonas Pranulis, prodiuserės Klementina Remeikaitė ir Dagnė Puodžiūnaitė.

Marija Kavtaradzė studijuoja vaizdo režisūrą Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje. „Sidabrinės gervės 2013“ apdovanojimuose trumpametražis Marijos Kavtaradzės  filmas „Normalūs žmonės nesisprogdina“ buvo nominuotas kaip geriausias studentiškas darbas.

San Sebastiano kino festivalis vyks rugsėjo 20-28 dienomis.

Filmo ištrauka:


 

Komentarai