fbpx
Naujienos

Šarūno Barto filmas „Šerkšnas“: pagrindiniai aktoriai atvyksta į kino centrą „Garsas“

„Šerkšnas“ Panevėžyje

Rugpjūčio 24 d. 18 val. Panevėžio kino centras „Garsas“ kviečia apsilankyti šių metų Kanų kino festivalio paralelinėje programoje „Dvi režisierių savaitės“ pritatytame režisieriaus Šarūno Barto filme „Šerkšnas“, kuriame kartu su lietuvių aktoriais vadina ir prancūzų kino žvaigždė Vanessa Paradis bei lenkų kino profesionalas Andrzej Chyra.

Lietuvių kino ambasadoriumi ir paslaptingiausiu lietuvių kūrėju vadinamas režisierius Šarūnas Bartas kino centre „Garsas“ lankėsi prieš dvejus metus, kuomet su kūrybine grupe pristatė penkis Sidabrinės gervės apdovanojimus pelniusį filmą „Ramybė mūsų sapnuose“, kuriame drąsiai atsigręžia į svarbiausias savo gyvenimo moteris, jautriai apgaubiant jas reikšmingu dėmesiu.

Šią savaitę Panevėžyje pristatoma drama atkreips dėmesį į žiauriausią politinį konfliktą Europoje. „Šerkšnas“ – tai filmas apie karą, apie kovą dėl nepriklausomybės. Jo veiksmas vyksta per karą, bet ekrane karinių veiksmų beveik nematyti. Mes matome tai, ką karas palieka įkandin savęs, kas jį lydi, kas įrėmina: žmonių paliktos sugriautos gyvenvietės ir miestai, senukai ir vaikai, neturintys kur eiti ir nebenorintys daugiau trauktis“, – teigia režisierius, iš arti matęs 1991-ųjų sausio 13-osios įvykius ir suprantantis dabartinę ukrainiečių padėtį.

Nors filmas apie karą, jame daug vietos skirta meilei, „Šerkšno“ herojai – jauna pora Rokas (akt. Mantas Jančiauskas) ir Inga (akt. Lyja Maknavičiūtė) vyktsa į Ukrainą su humanitarine pagalba ir susiduria su žmonėmis, kurių gyvenimą pakeitė karas. Karo akivaizdoje jaunuoliai ima suvokti gyvybės trapumą bei meilės vertę, o tuo pačiu ir savo jausmų poroje tvirtumą.

Šį ketvirtadienį 18 val. pagrindiniai aktoriai: Lyja Maknavičiūtė ir Mantas Jančiauskas kino centro „Garsas“ žiūrovams papasakos, ką teko patirti kuriant filmą tokioje pavojingoje ir slegiančioje aplinkoje. Žiūrovai turės galimybę sužinoti visas smulkmenas iš pirmų lūpų. Kviečiame žiūrovus pamatyti Kanuose pristatytą filmą ir jį patiems įvertinti.

Komentarai