fbpx
Naujienos

Savaitgalio karuselėje vaikams – geriausia Europos animacija ir dirbtuvėlės

Kadras iš serijos „Išdaigos“ „Skalvijos“ kino centro archyvas
Kadras iš serijos „Išdaigos“
„Skalvijos“ kino centro archyvas

Prasmingai praleisti laiką šeimas su vaikais šį savaitgalį kvies pati geriausia europietiška animacija. Tai naujausia lėlinės animacijos meistrų iš Latvijos rinktinė „Animacijos karuselė“ ir garsių Prancūzų animatorių H.Giraud ir Th.Szabo naujausias kūrinys „Didžioji skruzdėlyčių karalystė“. Tuo metu žingeidžiausi galės iš arčiau patyrinėti lėlinės animacijos techniką – animatorė Sandra Latanauskaitė ves animacijos dirbtuvėles vaikams. Jos vyks sekmadienį, kovo 9 d., vidurdienį „Skalvijos“ kino centre.

Apspitę animatorę jaunieji „Karlsono kino“ žiūrovai sužinos, kaip gimsta lėlinė animacija, kas lemia jos gyvybingumą ir įtaigumą. Pasiraitoję rankoves patys mokysis dirbti su lėlėmis,  pasakoti jų istorijas, apgalvoti siužeto eigą. Vėliau jas filmuos ir po geros valandos bendrą kūrinį išvys didžiajame kino ekrane.

Surengti lėlinės animacijos dirbtuvėles „Karlsono kiną“ įkvėpė viso pasaulio vaikų pamėgta latviška animacija, kuriama lėlinės animacijos studijoje „Animacijos brigada“. Tai linksma ir fantazijos kupina animacija, kuri padės vaikams į pasaulį pasižiūrėti su humoru bei atlaidumu. Beje, „Animacijos brigadoje“ dirbantys savo amato meistrai personažus kuria savo rankomis, kantriai ir kruopščiai įrenginėja dekoracijas.

„Kiekvienas mūsų herojus ypatingas ir gyvas, nes įpučiame jam dalelę savo dvasios, o fantazijos jų istorijoms semiamės iš vaikų“, – atskleidžia animatoriai Maris Putnins ir Janis Cimermanis.

Tuo savaitgalį „Karlsono kine“ įsitikins ir vaikai, ir suaugusieji, pasirinkę latvių animacijos rinktinę „Animacijos karuselė“. Ją sudarys keturi filmukai iš animacijos serijos „Išdaigos“ bei trys savarankiški darbai, šiais metais rodyti konkursinėje Tarptautinio Berlyno kino festivalio vaikų programoje.

Susižavėję vaikai bei suaugusieji liks ir prancūzišku filmu „Didžioji skruzdėlyčių karalystė“ („Minuscule“, 2013). Filmo kūrėjai tarsi pro padidinamąjį stiklą stebi vabzdžių gyvenimą ir, negailėdami gardaus humoro, nekasdieniškai juos vaizduoja. Juostos herojai – kompiuterinės animacijos meistrų sukurti trimačiai vabalėliai, įkomponuoti į tikrus kraštovaizdžius, pavyzdžiui Prancūzijos nacionalinį Mekanturo parką. „Skalvijos“ ekrane juosta rodoma kovo 8 ir 22 d.

Tuo metu kartu su Tarptautiniu kino festivaliu „Kino pavasaris“ kovo 23 d. atkeliaus ir nuotykių filmas „Ela ir draugai“ (rež. Taneli Mustonen, 2012). Tai Suomijos vaikų ir jaunimo rašytojo Timo Parvela bestselerio „Elė ir draugai“ ekranizacija, pasakojanti apie senąją mokyklą norinčių išsaugoti vaikų nuotykius. Ir skaitytojai, ir žiūrovai „Elės ir draugų“ sėkmės paslaptimi įvardija taikliai perteiktą vaikų pasaulėžiūrą, humorą jausmą. Beje, rašytojas lankėsi šiemet vykusioje knygų mugėje.

Užsiregistruoti į animacijos dirbtuvėles (kovo 9 d., 12 val.)  šeimos kviečiamos el. paštu edukacija@skalvija.lt. Dirbtuvėlių  trukmė – 1,5 val., kaina – 10 Lt. Jos skirtos vaikams nuo 7 m.

Daugiau informacijos ieškokite www.skalvija.lt

Komentarai