fbpx
Naujienos, Scanorama

„Scanorama“ diskutuos apie kino talentų ugdymui skirtų programų poreikį Baltijos šalims

„Scanoramos kryptis“, Festivalio „Scanorama“ archyvas
„Scanoramos kryptis“, Festivalio „Scanorama“ archyvas
„Scanoramos kryptis“
Festivalio „Scanorama“ archyvas

Lapkričio 6-ąją prasidėsiantis12-asis Europos šalių kino forumas „Scanorama“ šiemet tradiciškai pristatys ne tik įdomiausius pastarųjų metų Europos fimus, bet ir kvies į kino industrijos renginį „Scanoramos kryptis“. Lapkričio 8 d. Nacionalinėje dailės galerijoje vyks tarptautinė konferencija „Talentų ugdymas: Baltijos šalių kino perspektyvos“. Šia konferencija bus siekiama atkreipti dėmesį į talentų ugdymo programų svarbą industrijai bei identifikuoti trijų Baltijos valstybių situaciją talentų ugdymo kontekste.

„Scanorama“ visad skyrė ypatingą dėmesį jauniesiems kūrėjams, nes jie – Lietuvos kino ateitis, kurią reikia auginti, puoselėti, jai padėti. Jau šeštus metus mūsų organizuojama konkursinė programa „Naujasis Baltijos kinas“ talentingiausiems režisieriams tampa tramplinu į didįjį kiną. Konkursine programa siekiame atrasti naujus talentus ir padėti jiems kurti toliau, todėl šiemet organizuojama konferencija „Talentų ugdymas: Baltijos šalių kino perspektyvos“ bus tarsi šios programos ramstis. Tikimės, kad konferencijoje dalyvausiantys profesionalai iš visos Europos atsakys į naujokams svarbius klausimus bei įkvėps nesustoti. Galbūt jau kitąmet mes juos išvysime „Naujojo Baltijos kino“ laureatų sąraše“, – pasakojo „Scanoramos“ direktorė Gražina Arlickaitė.

Renginyje, skirtame kino profesionalams, siekiantiems kokybinių pokyčių kino industrijoje, bei pradedantiems kino kūrėjams, ieškantiems profesinio tobulėjimo galimybių, patirtimi dalinsis autoritetingi kino talentų ugdymo specialialistai iš Jungtinės Karalystės, Danijos, Šveicarijos ir Italijos. Vienos didžiausių kino talentų ugdymo programų „Torino Film Lab“ vadovas Matthieu Darras kalbės apie talentų skatinimo vertybes tarptautiniame kontekste. „Torino Film Lab“ – tai ištisus metus vykstanti tarptautinė programa, skirta kino profesionalams, vystantiems pirmą arba antrą ilgametražį kino projektą.

„DFI Film Workshop“ programos vadovas Prami Larsenas kalbės apie tikslų nustatymo, metodų pasirinkimo bei investicijų svarbą talentų vystymo procese. Danų kino instituto dvidešimtus metus vykdomos programos „Film Workshop“ tikslas – ugdyti jaunus talentingus kino kūrėjus bei finansuoti eksperimentinį kiną.

Nepriklausomų prodiuserių kompanijos „The Bureau“ vystymo vadovė Valentina Brazzini pasakos apie prodiusavimo ir naujų talentų kuravimo jungtį. Pranešime bus pristatytos „The Bureau“ prodiuserių atliktos atvejų analizės, diskutuojama apie skirtingų mokymo metodų efektyvumą.

Kino bei audiovizualinių medijų profesionalų mokymus remiančio fondo FOCAL atstovė Sophie Bourdon pasidalins savo nuomone apie šiuo metu Europoje siūlomų mokymų įvairovę, veiksmingumą, svarbiausius ateities poreikius bei iššūkius.

Antroje konferencijos dalyje vyks apvalaus stalo diskusija „Talentų ugdymo programų poreikiai ir galimybės Baltijos šalyse“. Diskusijoje dalyvauti kviečiami trijų Baltijos šalių kino sritį kuruojančių institucijų atstovai bei kino industrijos profesionalai. Diskusija siekiama identifikuoti trijų Baltijos valstybių situaciją talentų ugdymo kontekste bei numatyti Baltijos šalių talentų ugdymo strategijos gaires.

Registracija į industrijos forumą vyks iki lapkričio 8 d. Registracijos formą galima rasti čia: http://scanorama.lt/lt/registracijos-anketa

Europos šalių kino forumas „Scanorama“ šiemet vyks lapkričio 6–23 dienomis Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje ir Šiauliuose.

Komentarai
Europos šalių kino forumas „Scanorama“ yra didžiausias ir svarbiausias rudens sezono kino renginys Lietuvoje. Nuolat augdama ir plėsdamasi „Scanorama“ lieka ištikima savo principams ir vertybėms: dalintis geriausių filmų atradimais, provokuoti diskusijas, formuoti diskursus su kūrėjais ir ieškoti atsakymų į kinui aktualius klausimus. Todėl kiekvienų metų lapkričio mėnesį keturiuose didžiuosiuose Lietuvos miestuose (Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje ir Šiauliuose) vykstantis festivalis, per kone dvi savaites žiūrovams pristato daugiau nei 100 įdomiausių ir vertingiausių pastarųjų metų Europos kino kūrinių, kviečia į susitikimus su reikšmingiausiais šiuolaikiniais kino kūrėjais ir į akistatą su pačiais savimi.